Zebra Kwaga

16. července 2009 v 10:44 | HAAS |  Zvířata vyhynulá v našem letopočtu
Zebra Kwaga je prvním zvířetem, o kterém vám chci napsat v této rubrice. Vyhynula v 19. století, a to proto, že ji lovci velice přehnaně lovili. Koncem 19. století se stala silně ohroženou. Jelikož lovci na to nedbali, lovili ji dál. Asi o dva měsíce později bylo vyhlášeno, že těchto tvorů je na Zemi už asi jen 50. Lovci ale chtěli kůže z Kwag a proto lovili dál. Proč zrovna pro kůži? Protože měla kůži celou hnědou, jen krk a hlavu pruhovanou. Když potom zmizela ze Země navěky, lovci se mezi sebou začali hádat, kdo to způsobil. A tak se poprvé zdála Zebra Kwaga lidem na zemi důležitá.A co nám říká o Kwagách Wikipedie?
"Ještě na počátku 19. století žila kwaga ve velikých stádech na horním toku řeky Orange v jižní Africe. Jihoafričtí Búrové a další Evropané je však začali hromadně vybíjet. Například H. Lichteinstein, který roku 1804 doprovázel s celým vojskem guvernéra po jižní Africe, zapsal do svého deníku: Dnes jich bylo složeno víc, než mohla naše početná společnost zkonzumovat. Vybíjení postupovalo tak rychle, že zoologové ani nestačili zareagovat a vytvořit v zajetí chovná stáda. V roce 1878 byla zastřelena poslední kwaga ve volné přírodě. Kusy chované v různých ZOO byly většinou staré a neschopné rozmnožování, a tak poslední zvíře svého druhu pošlo 12. srpna 1883 v amsterdamské zoologické zahradě.
Jediné, co se po kwagách zachovalo do dnešních dnů, jsou tři fotografie, devatenáct kůží a několik lebek. Patří mezi nejvzácnější exponáty muzejí."...

Fotografie zebry Kwagy v londýnské zoo.


Příště se seznámíte s vakovlkem!!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Je Zebra Kwaga nějak příbuzná se Zebrou Burchelovou???

Možná, ale je mezi nimi obří rozdělení v zemích. 100% (11)
Vůbec ne! Tohle prostě nejde! 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama