Robert Golgota

29. prosince 2010 v 12:25 | HAAS |  Ostatní zajímavosti
Robert Golgota nebyl a není také zrovna oblíbená postava z dějin ostrova Isla-Sorna-MA-TA-NUY, ovšem on věděl více o dinosaurech, kteří zde žijí. Na ostrov přiletěl se svou skupinou "Golgota" v roce 1975. Když na jaře roku 1977 vybuchla na ostrově sopka, odjeli zpět do Chicaga, kde Robert bydlel. Hned na to, ještě téhož roku v létě se Golgota se svou skupinou vrátil a vytvořil s dovolením Andrewa Jamese Johnsona na řece Elasmo-Nil přehradní nádrž. Ta prý měla zadržet a filtrovat znečištěnou vodu, vzhledem však k tomu, že Golgota umístil přehradní nádrž takřka na nesprávné místo, znečištěná voda z uhelných dolů které rozkopal John Archon tekla setjěn záptky do moře. Robert Golgota přijel na ostrov ale těžit síru. V sírových jamách, na jihozápadě ostrova, jsou dodnes vidět některé odřené jeepy nebo zrezivělé lopaty, kterými dělníci síru přemisťovali do aut. Golgota zemřel v roce 1991, kdy mu bylo 45 let. Svůj deník, do kterého psal dvakrát až třikrát za týden ponechal v Chicagu, deník se později dostal na skládku, a až v roce 2000 byl objeven v neurčeném materiálu v New Yorku, kde se měly ze starých papírů vyrobit nové sešity.

Golgota znal pouze pět druhů pravěkých zvířat která na ostrově žila, šlo o: Stegosaura, Allosaura, Ceratosaura, Diplodoka a samozřejmě Apatosaura, tehdejšího "brontosaura". Golgota píše na 43 stránce svého deníku, která je jedna z posledních, že na ostrově prožil ty nejkrásnější chvíle svého života, i když málem zemřel. K jeho prý nejoblíbenějším chvílím patří jeho první procházka po sírovém poli...

Příště přinesu článek o Billu Johnsonovi, synu Andrewa Jamese Johnsona který odhalil velkou řadu ostrvních tajemství a byl prvním člověkem, který našel trosky v záchranném člunu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Který díl seriálu Prehistoric Park je podle Vás nejlepší?

T-Rex se vrátí 24.3% (906)
Projekt Mamut 14% (523)
Dinosauří ptáci 15.3% (570)
Jihoameričtí predátoři 14% (521)
Obří hmyz 16.1% (601)
Superkrokodýl 16.3% (609)

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | Web | 31. prosince 2010 v 22:29 | Reagovat

Zajímavý člověk... proč vlastně nebyl oblíbený?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama