Národní muzeum dinosaurů v Austrálii

27. dubna 2016 v 15:45 | HAAS |  Muzea, výstavy, zoo a dinoparky
Po více než měsíci je tu další popisek významného světového muzea! Toto místo by se mohlo zalíbit milovníkům dinosaurů...

Národní muzeum dinosaurů (National Dinosaur Museum) se nachází ve vesnici Gold Creek nedaleko města Canberra, tedy v Teritoriu hlavního města Austrálie. Jedná se o největší, nestěhující se výstaviště dinosaurů v Austrálii, a možná že i jedno z největších na jižní polokouli. Hlavním cílem tohoto muzea je ukázat návštěvníkům evoluci života na Zemi, především pak dinosaurů, a proto je většina exponátů i celé prostředí zaměřeno na druhohory. Mezi exponáty patří jak rekonstrukce dinosaurů, tedy modely, tak i samotné kostry. Asi před třemi nebo čtyřmi lety navíc Národní muzeum dinosaurů začalo vystavovat i kosti australských dinosaurů. Samotné modely tvoří hlavně Dinosauří zahradu, mezi nejpovedenější figury (většinou v životní velikosti) patří například Stegosaurus s červeně zabarvenými pláty na zádech... Podle informací na webových stránkách muzea je v něm nyní 23 kompletních koster dinosaurů a více než 300 samotných kostí, nicméně, jak bývá zvykem, muzeum se stále rozrůstá. Do Národního muzea dinosaurů jezdí i školy a školní zájezdy-takové edukativní programy jsou skvělé, vezmeme-li v úvahu, že mohou v dětech vzbudit zájem o prehistorii života. Prostředí muzea je velice přátelské a je důkazem toho, že i seriózní věda může jít ruku v ruce s velkou zábavou. Vchod do budovy je celkově jedinečný: velká otevřená tlama theropodního dinosaura, snad Tyrannosaura...

Na fotografii vidíte modely Archaeopteryxe a Compsognathů, obyvatel pravěkého Německa v období Jury, kteří spolu zuřivě soupeřili... Máte-li zájem zjistit o tomto muzeu více, navštivte http://www.nationaldinosaurmuseum.com.au .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bleskobleska Bleskobleska | 27. dubna 2016 v 17:52 | Reagovat

"Do Národního muzea dinosaurů jezdí i školy a školní zájezdy"
To si děláš srandu? Proč prostě nemůžeme mít toto místo chození do divadla? :D (upřímně, já bych osobně brala rovnou paleontologickou výpravu, například místo lyžáku, protože lyžování mě upřímně nebaví a ani mi nejde. :D Bohužel nevím, kolik lidí by se mnou souhlasilo.)

2 martinoraptor martinoraptor | Web | 27. dubna 2016 v 20:05 | Reagovat

[1]: Přesné vyjádření pocitů, my tady máme akorát pitomý ArcelorMittal. Tohle muzeum je zkrátka další místo, které bych chtěl jednou vidět a jako obvykle je na druhé straně planety.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama