Fotogalerie BBC

Ošklivá zvířata Nigela Marvena

10. ledna 2012 v 15:05 | HAAS
Kdopak asi zůstane poslední na žebříčku a bude ten nejošklivější?

01: Tváří v tvář praseti bradavičnatému

02: Natáčení rypošů

03: Bičovec

04: Žába na Floridě

05: Kajmanka supí - zabiják v Mississippi

Ošklivá zvířata Nigela Marvena (Nigel Marven's Ugly Animals, Ugly Animals by Nigel Marven nebo jinak česky Domácí havěť Nigela Marvena) je britský dokument vyrobený společností Image Impact z roku 2006. Podle mého je dokument skutečně povedený; Nigel v něm cestuje po celém světě, aby ukázal možná jedny z nejošklivějších tvorů, jako jsou kajmanky, prasata bradavičnatá, bičovci, rypoši, rypouši sloní nebo kahau nosatí. Sestavuje tak vlastně žebříček těch nejošklivějších. V České republice byl vysílán již na několika kanálech a v září 2011 vyšel na prvním disku ze série Nigel Marven a jeho příroda na DVD. Osobně bych ho mohl sám doporučit, je to vlastně rychlá jízda po celé planetě, kterou stojí za to shlédnout. Nigel se snaží ukázat, proč jsou tato zvířata pro nás jaksi nedokonalá, ale nejlepší je také to, že sám říká, že tito tvorové nejsou oškliví, ale úžasní! Rozhodně tento dokument shlédněte, ať už kvůli prostředí, nebo Nigelovi, stojí to za to...

Údolí Tyrannosaura Rexe

31. října 2011 v 16:24 | HAAS
Tyrannosaurus Rex-Dravec, nebo mrchožrout? Minulost vydává nové svědectví...

Údolí Tyrannosaura Rexe (v anglickém originále Valley of T-Rex, Valley of the T-Rex nebo T-Rex's Valley) je americký dokument, poprvé vysílaný v roce 2001 na kanále Discovery Channel a Discovery World. Slavný palentolog Jack Horner v něm představuje svoji verzi Tyrannosaura: že to možná nebyl dravec, jak se vědci domnívali, ale že šlo o mrchožrouta. Představuje T-Rexe jako tvora přirovnávajícího se k hyenám a supům a pak tedy i možnost, že se ke vzdechlině dostane až jako druhý... Bohužel se kromě hlasu Stephana Kembleho a prezentování Jacka Hornera s nikým jiným mluvícím nesetkáte, což vyvolalo vědecké diskuze. Český distributorský text je také trochu vyvolávající: T-Rex nebyl největším predátorem, i když mezi ně patřil, a možnost dravce si nemohla vymyslet veřejnost... Dokument vyšel v dubnu tohoto roku a i přes menší chybičky bych jej vřele doporučil! CGI Animace je na dobré úrovni a část animací pochází z dokumentu Toulky dinosaurů Amerikou... Opravdu doporučuji!

Nigel Marven a dobrodružství s nosorožci

3. října 2011 v 15:40 | HAAS
Posledních pět druhů nosorožců skutečně zblízka...

Nigel Marven a dobrodružství s nosorožci (anglicky Nigel Marven's Rhino Adventure, česky je mnohem lépe známý pod akčnějším jménem Nigel Marven kontra nosorožec) je britský dokument vytvořený Nigelovou firmou Image Impact v roce 2005 pro televize Five a PBS. Nigel v dokumentu objíždí 50 000 mil po celém světě, aby spatřil všech pět posledních druhů nosorožců. Dokument je jakousi zvláštní směsicí dobrodružné výpravy a ochrany přírody. Nigel se ale k nosoržcům přibližuje neohroženě blízko (na nosorožce černé si dokonce sahá a je jim opravdu tváří v tvář nebo na jeepu ujíždí před rozzuřeným samcem nosorožce indického). Též je v něm třeba uvedeno, jak se afričtí nosoržci zachraňují (převážejí se do rezervací pomocí vrtulníků). A taky bych hodně doporučil scény, kdy tým s Nigelem nosoržce vypouštějí, musejí tak zůstat na střeše "krabice" a ani se nehnout. A navíc se Nigel setkává s různými jinými tvory, zvláště s nebezpečným hadem a ze závanu minulosti dokonce vyráží nosorožec srstnatý, jehož souboj později ve Velké Británii Nigel sleduje. Osobně bych dokument velmi doporučil, protože je opravdu plný zajímavých momentů. Na DVD vyšel teprve v září pod druhým titulem Nigel Marven a jeho příroda...

Prehistorická monstra

19. září 2011 v 16:39 | HAAS
Odhalení nejtajuplnějších tvorů, o jejichž chůzi kdy Země věděla...

Prehistorická monstra (v anglickém originále Prehistoric Monsters Revealed) je americký, poněkud populární dokument z produkce The History Channel. Jeho úkolem je odhalit několik, a že jich není málo, pravěkých monster. Od děsoptáků, přes ohromné vážky až po dinosaury. Dokument je plný animací, zajímavých momentů a poněkud fascinujícího vysvětlování. Pod tímto českým názvem jsme si jej mohli zakoupit v dubnu 2011, na ZGScience později běžel ve zcela jiném dabingu pod jménem "Odhalení monster pravěku". Počítačová animace je tedy skvělá. Jediné, co se Vám na něm může zdát zvláštní jsou jen některé pomalé pohyby zvířat. Například sledujte, jak kráčí Tyrannosaurus a jak rychle se otáčí-při té možnosti vidíte sice jeho celé tělo, bohužel tak ale vypadá tak trochu nepřirozeně. Přesto mě dokument velmi zaujal. Podle zahraničních zdrojů ale pravděpodobně nejde o samostatný dokument, ale o jakýsi jeden, i když hodinu a půl dlouhý, díl rozsáhlé série History Alive. Doporučuji jej ale shlédnout-za to to určitě stojí.

První apokalypsa

28. srpna 2011 v 15:24 | HAAS
Jakým způsobem nastal konec dinosaurů? Vědci z celého světa nyní odhalují pravdu...

První apokalypsa (anglicky: First apocalypse) je americký populární dokument z produkce History Channel. Odhaluje vyhynutí dinosaurů jako pravdu a rovnou i distributorský text říká, že pokud chceme odhalit vyhynutí lidstva, které by způsobil pád meteoritu, musíme kompletně odhalit konec dinosaurů. CGI animace je na opravdu dobré úrovni, obsahuje scény z dokumentů, jako je třeba Jurský bojový klub (Jurassic fight club) nebo Planeta dinosaurů (Dinosaur planet). Pokud se nemýlím, tak dokument vyšel v dubnu a já jej vřele doporučuji. Dokument je podle mě plný zajímavých momentů a plno vědců. A pokud jste si První apokalypsu koupit nestihli, budete ji moci někdy v blízké době sledovat na kanálu Spektrum, kde je rozdělena na dvě části. Že dokument vyšel potvrzují i poslední dva obrázky. Všechny obrázky jsou z proslaveného www.dvdinform.cz .

3D Dinosauři: Monstra oceánů-Prehistorické dobrodružství

9. srpna 2011 v 12:05 | HAAS
Epický příběh živočichů z prehistorického oceánu...


3D Dinosauři: Monstra oceánů-Prehistorické dobrodružství (orig.eng.Sea Monsters: A prehistoric adventure) je nádherný americký dokument z produkce National Geographic. Je dlouhý něco kolo třičtvrtě hodiny a přibližuje život skupiny Dolichorhynchopsů. Tento dokument byl vydán 31.srpna 2010 společností MagicBox a to za 199 korun. Nyní jej v supermarketech můžete koupit za 499 korun (není divu, proč ho ještě pořád doma nemám). Sice, že jsem tento určitě nádherný dokument neviděl, na obalu je napsáno, že je zkrátka působivý. Podle textu distributora se v něm ale objeví podivuhodný příběh. Dokument sleduje, jak vypadal prehistorický oceán asi před 80 miliony lety a za pěkné CGI počítačové animace může panovat i skvělá představa. Na DVD nicméně obsahuje 2D i 3D verzi filmu a 3D brýle. Původně byl vysílán ve speciálních kinech IMAX.

Potomci pravěku

30. června 2011 v 14:54 | HAAS
Kdo všechno přežil meteorit a v co se vyvinul?

Potomci pravěku (orig.eng.Meteorite survivors) je asi hodinový dokument, nejpravděpodobněji z produkce BBC. Tento dokument je tak trochu tajemný, jelikož vyšel na DVD, ale já ho nemám, neznám o něm mnoho faktů. Je však zcela jisté, že dokument pochází z Velké Británie. Též vyšel na DVD v roce 2009 a byl vydaný společností KM Records. Možná má jít o film ze série "Svět zvířat", které KM Records předtím vydávalo. I grafika z podtrženým Meteorite survivors je tomu podobná, vlastně úplně stejná. Dokument pojednává o tom, jací živočichové a snad i rostliny přežily pád meteoritu před 65 miliony lety, který vyhubil dinosaury. Mnoho vlastních animací zde zjevně použito nebylo. A co se z oněch tvorů, kteří přežili vyvinulo? Na to právě dokument odpovídá. Vřele bych ho doporučil a i když jsem ho nikdy neviděl, pochází zřejmě ze série nedávno vysílané na TV Public, která je nádherná...

Pravěký svět

23. června 2011 v 16:06 | HAAS
Zpět do dávného světa, z něhož se nám zachovaly jen fosilie...


Pravěký svět (orig.eng Paleoworld) je dokumentární seriál z televize TLC-The Learning Channel a Discovery Channel. Každá epizoda je dlouhá asi 25 minut a seriál má celkem 4 série. Místo páté řady poté byla natáčena šestidílná série Když dinosauři vládli světu. Coby animace, tak jich seriál moc neobsahuje. Místo nich se zde pohybují modely dinosaurů. Seriál je též specializovaný na obrázky od malířů pravěku. Pak se hlavně zaměřuje na natáčení fosilií. První řada je z roku 1994 a má 13 epizod, druhá 14 a je z roku1995, třetí má 13 a je zo roku 1996 a čtvrtá je z roku 1997 a má 10 epizod. Celkově se vlastně seriál zaměřuje na vše v okolí pravěku, ovšem, jelikož je práce starší, nemusí obsahovat někdy přesné informace, o kterých jsme se teprve nedávno něco dozvěděli. Vypravěčem seriálu se stal Ben Gazzara (1 série), Nick Schatzki (2 a 3 série) a Ted Maynard (4 série). Premiéru měl seriál 28.září 1994. Nyní také některé díly tohoto seriálu můžete sledovat na mém druhém blogu (www.max-tvspecial.blog.cz), nebo si je zakoupit na DVD (každou středu).

Malé jihoafrické surikaty s Nigelem Marvenem

18. června 2011 v 11:51 | HAAS
Poušť Kalahari a její malí obyvatelé...Malé jihoafrické surikaty s Nigelem Marvenem (orig.eng. Nigel Marven´s meerkat adventure) je dalším dílem z cyklu Dobrodružství s Nigelem Marvenem (orig.eng. Nigel Marven´s nature specials). Dokument měl premiéru na Animalplanet v roce 2003. Nigel zde putuje po poušti Kalahari a sleduje život surikat. Podaří se mu zachytit surikaty při lovu, při jejich dením stoupání na dvě a mnoho dalších úžasných chvil. Samozřejmě se také setkal s mnoha predátory. V jedné chvíli se setká s psovitou šelmou, která chytila surikatu a odnesla ji. Dokument stejně jako všechny dokumenty s Nigelem Marvenem v Česku zatím nevyšel, ale lze si ho objednat přes internet za cenu zhruba 400,-Kč. Dokument je dlouhý zhruba hodinu. První tři obrázky jsou z www.nigelmarven.com (sekce Photo gallery, archive photos), další je z www.animal.discovery.com a poslední je z www.amazon.uk .

Žraloci bělaví s Nigelem Marvenem

11. června 2011 v 15:43 | HAAS
Tajemství velmi agresivních žraloků...

Žraloci bělaví s Nigelem Marvenem (orig.eng. Bull sharks) je jeden díl ze série Dobrodružství s Nigelem Marvenem (Nigel Marven´s nature specials) a byl teprve nedávno vysílán na Animalplanet. Natáčení trvalo zhruba půl roku až rok a premiéru měl dokument na Discovery Channel v roce 2003. Nigel v něm pátrá po žralocích bělavých, kteří jsou někdy i velmi agresivní. To však není všechno. Nigel se zde setkává i s několika dalšími druhy žraloků, jako jsou tygří žraloci a mnoho dalších. Snad pak nejlepšími scénami je poměrně určitý druh děje, kdy je expert na žraloky Erich napaden žraloky bělavými a ti mu doslova "rozevřou" nohu. Dokument zatím na DVD v Česku nevyšel ale lze si jej přes internet objednat. První čtyři obrázky jsou z www.nigelmarven.com (sekce Photo gallery, archive photos), poslední pak z www.animal.discovery.com .
 
 

Reklama