Fotogalerie BBC

Prezentování Nigela Marvena za Webosaury

28. května 2011 v 14:10 | HAAS
Život nejrůznějších podivuhodných druhů...

Prezentování Nigela Marvena za Webosaury (orig.eng. Webesodes) je jedna z dalších populárních sérií Nigela Marvena. Ten tentokrát cestuje po celém světě aby se setkal se zvířaty různých druhů. Každý díl je dlouhý trochu jinak, průměr dílu je ale asi 6 minut. Seriál lze najít a spustit si jej pouze na hře www.webosaurs.com, kde se díly tohoto seriálu ukrývají. Seriál byl natáčen v roce 2008-2009 (na obrázcích pouze záběry z Ameriky). Ve většině dílů Nigel porovnává žijící tvory s těmi pravěkými, jako např. u krokodýla Kubánského se zmiňuje o Deinosuchovi, na dobrodružství se žralokem bílým zase o Megalodonovi, nebo třeba u pelikánů o Baryonyxovi. Série byla sledována ve většině zemí světa a velmi chválena. Nikdy však nebyla přeložena do češtiny a asi ani nevyjde na DVD. Pokud však chcete sledovat Webesodes, zaregistrujte se na Webosaury (na serveru Triassic se např.3 díly nacházejí ve Webo Ridge). Všechny obrázky jsou z www.nigelmarven.com.

Pandí dobrodružství s Nigelem Marvenem

7. května 2011 v 15:58 | HAAS
Život pand velkých v Číně...


Pandí dobrodružství s Nigelem Marvenem (orig.eng.Panda week with Nigel Marven či Panda adventure, tedy lepším překladem by bylo Pandí týden nebo Týden s pandami) je britská mini-série která měla premiéru v listopadu 2010 na Demand.Five a poté na Animalplanet. Jde zatím o poslední dokument Nigela Marvena. Tentokrát se Nigel vydává do Číny kde se chce setkat s pandami velkými, což je ohrožený druh. Dalšími tvory, se kterými se setká budou například poletuchy nebo myši. Seriál má celkem 5 epizod, každá je dlouhá zhruba 30 minut (i s reklamními přestávkami). Je to neuvěřitelné ale tento seriál se připravoval patrně dlouhou dobu. Výsledek na dlouhodobé práci a natáčení je vidět: seriál je velmi dobrý. Bohužel však nevyšel na DVD, tedy alespoň v Česku ne...

Setkání s monstry

16. února 2011 v 14:38 | HAAS
Když se lidé dostali do světa podivuhodných živočichů...

Setkání s monstry (orig.eng.Monsters we met) je britská dokumentární trilogie z roku 2003 která ukzauje na období doby ledové, tedy do doby, kdy se lidé setkali s velkými živočichy z dříve nedobyvatelných zemí... První část trilogie ukazuje jak to vypadalo, když evropané přešli do Severní Ameriky, druhý díl o Australských živočiších a poslední část se odehrává na Novém Zélandě. Původně dokument běžel na televizi BBC a v roce 2004 běžel také na Animal Planet. V anglickém originále se stal vypravěčem Ian Holm. Zatímco na BBC běžel seriál jako Monsters we met, na Animal Planet jako Land of Lost monsters. Tento dokument zatím myslím nevyšel v české republice na DVD, na nějaké televizní stanici však určitě běžel. Všechny obrázky jsou z www.bbc.co.uk/sn/prehistoric_life .  

Divoká Evropa

6. ledna 2011 v 16:57 | HAAS
Od vzniku kontinentu až po současné dny...

Divoká Evropa (orig.eng.Wild Europe) je dokument televize BBC z roku 2005 přibližující evoluci kontinentu Evropa. Jde o čtyřdílný seriál, jeho díly jsou: Vznik kontinentu, V zajetí ledu, Zkrocení divočiny a Nové milenium. První dva díly přibližují zvláště období pravěku a byly do nich použity některé scény z dokumentů Putování s dinosaury a Putování s pravěkými zvířaty. Dále v dokumentu obzvláště vystupují současná zvířata. První díl má přiblížit hostorii kontinentu od doby před 300 miliony lety, druhý díl přibližuje doby ledové, jak vypadaly v Evropě, ve třetím dílu už začíná člověk obdělávat pole, vyrábět kovová brnění a využívat přírodních zdrojů a čtvrtý díl nám přiblížil současné dny, ve kterých chce člověk přírodu vrátit zpět. Dokument vyšel naposledy 27.10.2009, ovšem, od tohoto pondělka až po čtrvtek jsme jej mohli sledovat na televizní stanici TV BARRANDOV.

Dobrodružství s Nigelem Marvenem: Polární medvědi

12. prosince 2010 v 13:36 | HAAS
Nigel Marven opět vyráží do přírody, tenrokrát jde o Kanadu.

    


Dobrodružství s Nigelem Marvenem: Polární medvědi nebo Dobrodružství s ledními medvědy (Polar bear adventure) je jeden z dalších dokumentů televize BBC s Nigelem Marvenem, který se protentokrát vypravuje do Kanady, aby našel medvědy lední. Tento skvělý dokument z roku 2007 patří k seriálům jako je i Dobrodružství s jaguáry (Jaguar adventure). Kromě všeho si v dokumentu můžete užít báječnou atmosféru severního pólu, jako je i polární záře. Vše v dokumentu se zdá jako normální, avšak teplota při natáčení dosahovala nejméně -35°C. Nigel se samozřejmě kromě ledních medvědů setká i s dalšími zástupci kanadské fauny, mezi nimiž jsou mroži jen malá součástka. Tento dobrý seriál byl vysílán na britské televizi už koncem roku 2007.
Obrázky jsou z: www.nigelmarven.com .

Pravěk

20. listopadu 2010 v 10:00 | HAAS
Jak vypadala území dnešních velkoměst v dobách pravěku?

    
Pravěk (orig. eng. Prehistoric) je nový seriál televize Discovery Channel z roku asi 2008. Popisuje to, jak vypadala území dnešních amerických velkoměst v pravěku. Dinosauři i pravěcí savci jsou zde vytvořeni velice věryhodně a vypadá to, že tvůrci rekonstrukce čerpali díky seriálům Putování s... Co je však opravdová škoda? Že seriál obsahuje i scény z jiných seriálů a to je veliká škoda... Série obsahuje šest dílů: New York, Chicago, Washington D.C., Denver, Dallas a Los Angeles. Seriál je též znám pod jménem Prehistoric towns (pravěká města). Nejen však vyobrazení pravěkých zvířat uchvátilo diváky v době vydání seriálu v Anglii. Každý díl obsahuje několik scén jako z nějakých akčních filmů, například že Hadrosaurus prochází Chicagem a domy kolem něho spadzároveň poslední DVD tohoto seriálu vychází příští týden ve čtvrtek, jak dokazuje poslední obrázek...ají do země, nebo se New York ocitá vysoko na vrších před miliardou let a stane se to samé. Třetí a poslední DVD tohoto seriálu vychází příští týden ve čtvrtek, jak dokazuje poslední obrázek...

Toulky dinosaurů Amerikou

6. listopadu 2010 v 11:27 | HAAS
Severní Amerika byla úplně jiná, když jí vládli dinosauři...


Toulky dinossaurů Amerikou (orig.eng. When dinosaurs roamed America) je jedním z dalších dokumentů, který vyšel v edici Když dinosauři vládli světu. Vyšel teprve ve čtvrtek. Tento dokument se zabývá Severní Amerikou v době dinosaurů od Triasu až po Křídu. Mezi jednotlivými příběhy jsou také odborné výklady paleontologů včetně Jamese Kirklanda. Objevují se zde: Coelophysis (popsán jako Koelofizis), Desmatosuchus (popsán jako Demastosuchus), Rutiodon, Korosaurus, Sintarsus, Dilophosaurus, Anchisaurus, Camarasaurus, Apatosaurus, Stegosaurus, Ceratosaurus (popsán jako Keratosaurus), Allosaurus, Dryosaurus, Deinonychus (popsán jako Dromaeosaurus), Coelurosaurus, Zuniceratops (popsán jako Zuniceratop), Nothorynchus (popsán jako Nothronychus), Triceratops (popsán jako Triceratop), Quetzalkoatlus (popsán jako Quetzalkoatl), Tyrannosaurus Rex, Anatotitan a savec Purgatorius. Tento dokument je také znám pod německým jménem "Dinosaurier". Doporučuji všem tento dokument shlédnout!!!    

Poslední dny dinosaurů

30. října 2010 v 13:08 | HAAS
Konec dinosaurů se dá podat i jako příběh...

Poslední dny dinosaurů (Last days of dinosaurs nebo Last day of the dinosaurs) je dokument televize BBC Discovery Channel. Tento film v podání příběhu poukazuje na vymření dinosaurů za tři měsíce, kdy se na naší Zemi udály katastrofické události. V tomto filmu vystupují: Queztalkoatlus (popsán jako Quetzalkoatl), Triceratops (popsán jako Triceratop), Tyrannosaurus Rex, Alamosaurus, Charonosaurus, Saurornithoides, Ankylosaurus a Mosagma. Setkáváme se tu ale právě s těmi modely, které jsme mohli vidět už v Clash of the dinosaurs. Proto dokument vypadá, že je to jen sestřihané právě z původního dokumentu. Tento film jste si mohli koupit ve středu v edici Když dinosauři vládli světu, kde neočekávaně vyšel. Doporučuji ho shlédnout...

Když dinosauři vládli světu

18. října 2010 v 15:26 | HAAS
Podivuhodný svět dinosaurů je záhadný...Když dinosauři vládli světu (orig. eng. When dinosaurs ruled) je sice již trochu starší aavšak stále jeden z těch dobrých dokumentů. Jde o jednu z nejstarších verzí zpracování dokumentu o dinosaurech, který se svou "poušťouchnutou" a starší grafikou nevypadá úplně nejlépe. Avšak, aspoň se zde zmiňují o Cryolophosaurovi na kterého v jiných dokumentech zapoměli. Tato verze zpraacování dokumentu je ještě starší než Putování s dinosaury. Rok vydání tohoto dokumentu je 1999, takže práce je odhadována na konec roku 1998. I přes některé vady a chyby se mi seriál líbí. Mluví v něm i vědci v podání obrazu. Práce s kamerou navíc dodává, jako kdyby jste běhali přímo tak, jak to vidí Tyrannosaurus. Nyní si můžete tento seriál s deseti díly koupit každý čtvrtek (viz. 5 obrázek).  

Nový divoký svět

7. září 2010 v 15:33 | HAAS
Odhalte tajemství Severní Ameriky v době ledové...

Mnohým se tento seriál bude zdát jako nový ale ve skutečnosti byl natočený už v roce 2002. Odhaluje nám tajemství Severní Ameriky v době ledové kdy na ní poprvé vkročila lidská noha. Nádherné vyobrazení mamutů však zůstává přesvědčivé stejně jako báječné vyobrazení machairoditů Smilodontů. Já jsem z tohoto seriálu mnoho neviděl... Navíc zatím ještě v České Republice zřejmě na DVD nevyšel, nevím to však přesně. Nebyl ještě vysílán na žádném programu. Pár videí však můžete najít na síti YouTube. Tento seriál alespoň vypadá pěkně a zdá se, že věryhodné vyobrazení mu zůstane navždy i když jeednou přijde lepší počítačová grafika...
 
 

Reklama