Fotogalerie BBC

Potomci pravěku

30. června 2011 v 14:54 | HAAS
Kdo všechno přežil meteorit a v co se vyvinul?

Potomci pravěku (orig.eng.Meteorite survivors) je asi hodinový dokument, nejpravděpodobněji z produkce BBC. Tento dokument je tak trochu tajemný, jelikož vyšel na DVD, ale já ho nemám, neznám o něm mnoho faktů. Je však zcela jisté, že dokument pochází z Velké Británie. Též vyšel na DVD v roce 2009 a byl vydaný společností KM Records. Možná má jít o film ze série "Svět zvířat", které KM Records předtím vydávalo. I grafika z podtrženým Meteorite survivors je tomu podobná, vlastně úplně stejná. Dokument pojednává o tom, jací živočichové a snad i rostliny přežily pád meteoritu před 65 miliony lety, který vyhubil dinosaury. Mnoho vlastních animací zde zjevně použito nebylo. A co se z oněch tvorů, kteří přežili vyvinulo? Na to právě dokument odpovídá. Vřele bych ho doporučil a i když jsem ho nikdy neviděl, pochází zřejmě ze série nedávno vysílané na TV Public, která je nádherná...

Pravěký svět

23. června 2011 v 16:06 | HAAS
Zpět do dávného světa, z něhož se nám zachovaly jen fosilie...


Pravěký svět (orig.eng Paleoworld) je dokumentární seriál z televize TLC-The Learning Channel a Discovery Channel. Každá epizoda je dlouhá asi 25 minut a seriál má celkem 4 série. Místo páté řady poté byla natáčena šestidílná série Když dinosauři vládli světu. Coby animace, tak jich seriál moc neobsahuje. Místo nich se zde pohybují modely dinosaurů. Seriál je též specializovaný na obrázky od malířů pravěku. Pak se hlavně zaměřuje na natáčení fosilií. První řada je z roku 1994 a má 13 epizod, druhá 14 a je z roku1995, třetí má 13 a je zo roku 1996 a čtvrtá je z roku 1997 a má 10 epizod. Celkově se vlastně seriál zaměřuje na vše v okolí pravěku, ovšem, jelikož je práce starší, nemusí obsahovat někdy přesné informace, o kterých jsme se teprve nedávno něco dozvěděli. Vypravěčem seriálu se stal Ben Gazzara (1 série), Nick Schatzki (2 a 3 série) a Ted Maynard (4 série). Premiéru měl seriál 28.září 1994. Nyní také některé díly tohoto seriálu můžete sledovat na mém druhém blogu (www.max-tvspecial.blog.cz), nebo si je zakoupit na DVD (každou středu).

Malé jihoafrické surikaty s Nigelem Marvenem

18. června 2011 v 11:51 | HAAS
Poušť Kalahari a její malí obyvatelé...Malé jihoafrické surikaty s Nigelem Marvenem (orig.eng. Nigel Marven´s meerkat adventure) je dalším dílem z cyklu Dobrodružství s Nigelem Marvenem (orig.eng. Nigel Marven´s nature specials). Dokument měl premiéru na Animalplanet v roce 2003. Nigel zde putuje po poušti Kalahari a sleduje život surikat. Podaří se mu zachytit surikaty při lovu, při jejich dením stoupání na dvě a mnoho dalších úžasných chvil. Samozřejmě se také setkal s mnoha predátory. V jedné chvíli se setká s psovitou šelmou, která chytila surikatu a odnesla ji. Dokument stejně jako všechny dokumenty s Nigelem Marvenem v Česku zatím nevyšel, ale lze si ho objednat přes internet za cenu zhruba 400,-Kč. Dokument je dlouhý zhruba hodinu. První tři obrázky jsou z www.nigelmarven.com (sekce Photo gallery, archive photos), další je z www.animal.discovery.com a poslední je z www.amazon.uk .

Žraloci bělaví s Nigelem Marvenem

11. června 2011 v 15:43 | HAAS
Tajemství velmi agresivních žraloků...

Žraloci bělaví s Nigelem Marvenem (orig.eng. Bull sharks) je jeden díl ze série Dobrodružství s Nigelem Marvenem (Nigel Marven´s nature specials) a byl teprve nedávno vysílán na Animalplanet. Natáčení trvalo zhruba půl roku až rok a premiéru měl dokument na Discovery Channel v roce 2003. Nigel v něm pátrá po žralocích bělavých, kteří jsou někdy i velmi agresivní. To však není všechno. Nigel se zde setkává i s několika dalšími druhy žraloků, jako jsou tygří žraloci a mnoho dalších. Snad pak nejlepšími scénami je poměrně určitý druh děje, kdy je expert na žraloky Erich napaden žraloky bělavými a ti mu doslova "rozevřou" nohu. Dokument zatím na DVD v Česku nevyšel ale lze si jej přes internet objednat. První čtyři obrázky jsou z www.nigelmarven.com (sekce Photo gallery, archive photos), poslední pak z www.animal.discovery.com .

Prezentování Nigela Marvena za Webosaury

28. května 2011 v 14:10 | HAAS
Život nejrůznějších podivuhodných druhů...

Prezentování Nigela Marvena za Webosaury (orig.eng. Webesodes) je jedna z dalších populárních sérií Nigela Marvena. Ten tentokrát cestuje po celém světě aby se setkal se zvířaty různých druhů. Každý díl je dlouhý trochu jinak, průměr dílu je ale asi 6 minut. Seriál lze najít a spustit si jej pouze na hře www.webosaurs.com, kde se díly tohoto seriálu ukrývají. Seriál byl natáčen v roce 2008-2009 (na obrázcích pouze záběry z Ameriky). Ve většině dílů Nigel porovnává žijící tvory s těmi pravěkými, jako např. u krokodýla Kubánského se zmiňuje o Deinosuchovi, na dobrodružství se žralokem bílým zase o Megalodonovi, nebo třeba u pelikánů o Baryonyxovi. Série byla sledována ve většině zemí světa a velmi chválena. Nikdy však nebyla přeložena do češtiny a asi ani nevyjde na DVD. Pokud však chcete sledovat Webesodes, zaregistrujte se na Webosaury (na serveru Triassic se např.3 díly nacházejí ve Webo Ridge). Všechny obrázky jsou z www.nigelmarven.com.

Pandí dobrodružství s Nigelem Marvenem

7. května 2011 v 15:58 | HAAS
Život pand velkých v Číně...


Pandí dobrodružství s Nigelem Marvenem (orig.eng.Panda week with Nigel Marven či Panda adventure, tedy lepším překladem by bylo Pandí týden nebo Týden s pandami) je britská mini-série která měla premiéru v listopadu 2010 na Demand.Five a poté na Animalplanet. Jde zatím o poslední dokument Nigela Marvena. Tentokrát se Nigel vydává do Číny kde se chce setkat s pandami velkými, což je ohrožený druh. Dalšími tvory, se kterými se setká budou například poletuchy nebo myši. Seriál má celkem 5 epizod, každá je dlouhá zhruba 30 minut (i s reklamními přestávkami). Je to neuvěřitelné ale tento seriál se připravoval patrně dlouhou dobu. Výsledek na dlouhodobé práci a natáčení je vidět: seriál je velmi dobrý. Bohužel však nevyšel na DVD, tedy alespoň v Česku ne...

Setkání s monstry

16. února 2011 v 14:38 | HAAS
Když se lidé dostali do světa podivuhodných živočichů...

Setkání s monstry (orig.eng.Monsters we met) je britská dokumentární trilogie z roku 2003 která ukzauje na období doby ledové, tedy do doby, kdy se lidé setkali s velkými živočichy z dříve nedobyvatelných zemí... První část trilogie ukazuje jak to vypadalo, když evropané přešli do Severní Ameriky, druhý díl o Australských živočiších a poslední část se odehrává na Novém Zélandě. Původně dokument běžel na televizi BBC a v roce 2004 běžel také na Animal Planet. V anglickém originále se stal vypravěčem Ian Holm. Zatímco na BBC běžel seriál jako Monsters we met, na Animal Planet jako Land of Lost monsters. Tento dokument zatím myslím nevyšel v české republice na DVD, na nějaké televizní stanici však určitě běžel. Všechny obrázky jsou z www.bbc.co.uk/sn/prehistoric_life .  

Divoká Evropa

6. ledna 2011 v 16:57 | HAAS
Od vzniku kontinentu až po současné dny...

Divoká Evropa (orig.eng.Wild Europe) je dokument televize BBC z roku 2005 přibližující evoluci kontinentu Evropa. Jde o čtyřdílný seriál, jeho díly jsou: Vznik kontinentu, V zajetí ledu, Zkrocení divočiny a Nové milenium. První dva díly přibližují zvláště období pravěku a byly do nich použity některé scény z dokumentů Putování s dinosaury a Putování s pravěkými zvířaty. Dále v dokumentu obzvláště vystupují současná zvířata. První díl má přiblížit hostorii kontinentu od doby před 300 miliony lety, druhý díl přibližuje doby ledové, jak vypadaly v Evropě, ve třetím dílu už začíná člověk obdělávat pole, vyrábět kovová brnění a využívat přírodních zdrojů a čtvrtý díl nám přiblížil současné dny, ve kterých chce člověk přírodu vrátit zpět. Dokument vyšel naposledy 27.10.2009, ovšem, od tohoto pondělka až po čtrvtek jsme jej mohli sledovat na televizní stanici TV BARRANDOV.

Dobrodružství s Nigelem Marvenem: Polární medvědi

12. prosince 2010 v 13:36 | HAAS
Nigel Marven opět vyráží do přírody, tenrokrát jde o Kanadu.

    


Dobrodružství s Nigelem Marvenem: Polární medvědi nebo Dobrodružství s ledními medvědy (Polar bear adventure) je jeden z dalších dokumentů televize BBC s Nigelem Marvenem, který se protentokrát vypravuje do Kanady, aby našel medvědy lední. Tento skvělý dokument z roku 2007 patří k seriálům jako je i Dobrodružství s jaguáry (Jaguar adventure). Kromě všeho si v dokumentu můžete užít báječnou atmosféru severního pólu, jako je i polární záře. Vše v dokumentu se zdá jako normální, avšak teplota při natáčení dosahovala nejméně -35°C. Nigel se samozřejmě kromě ledních medvědů setká i s dalšími zástupci kanadské fauny, mezi nimiž jsou mroži jen malá součástka. Tento dobrý seriál byl vysílán na britské televizi už koncem roku 2007.
Obrázky jsou z: www.nigelmarven.com .

Pravěk

20. listopadu 2010 v 10:00 | HAAS
Jak vypadala území dnešních velkoměst v dobách pravěku?

    
Pravěk (orig. eng. Prehistoric) je nový seriál televize Discovery Channel z roku asi 2008. Popisuje to, jak vypadala území dnešních amerických velkoměst v pravěku. Dinosauři i pravěcí savci jsou zde vytvořeni velice věryhodně a vypadá to, že tvůrci rekonstrukce čerpali díky seriálům Putování s... Co je však opravdová škoda? Že seriál obsahuje i scény z jiných seriálů a to je veliká škoda... Série obsahuje šest dílů: New York, Chicago, Washington D.C., Denver, Dallas a Los Angeles. Seriál je též znám pod jménem Prehistoric towns (pravěká města). Nejen však vyobrazení pravěkých zvířat uchvátilo diváky v době vydání seriálu v Anglii. Každý díl obsahuje několik scén jako z nějakých akčních filmů, například že Hadrosaurus prochází Chicagem a domy kolem něho spadzároveň poslední DVD tohoto seriálu vychází příští týden ve čtvrtek, jak dokazuje poslední obrázek...ají do země, nebo se New York ocitá vysoko na vrších před miliardou let a stane se to samé. Třetí a poslední DVD tohoto seriálu vychází příští týden ve čtvrtek, jak dokazuje poslední obrázek...
 
 

Reklama