Obrázky týdne

Obrázek týdne 27.8.2010

27. srpna 2010 v 16:55 | HAAS
Jsou to už snad dva měsíce, co jsem tento obrázek na internetu našel... Ale to, že ho mám uložený, jsem si vzpoměl až včera. Není nádherný?

Popisek k obrázku: Pravěký medvěd druhu Ursus Spelaeus ohlodává lidské kosti před 50 000 lety. Nyní je období sucha a poklidná lovecká jeskyně se nedávno proměnila v hrob. Mrchožroutům se zde daří...

Snad se Vám tento obrázek líbil!

Obrázek týdne 20.8.2010

20. srpna 2010 v 17:42 | HAAS
Již zanedlouho skončí prázdniny, ale sem přichází další obrázek týdne! Vypadá to, že je trochu starší, tedy, není z jednadvacátého století. Našel jsem ho na serveru Google když jsem hledal výsledky na slovo stegosauridae.

Popisek k obrázku: Stegosaurus prošel celou poušť v Severní Americe v Coloradu před asi 150 miliony let. Zjevně by vysílením padl, ale ví, že nemůže, protože by ho to mohlo i zabít. Raději tedy doplní tekutiny a počká až ucítí sílu. Až pak si za tmy na chvíli lehne a přes noc bude ve své daleké pouti za potravou pokračovat dál...

Obrázek na příští týden jdu teprve vybírat ale určitě bude podle mně pěkný!

Obrázek týdne 13.8.2010

13. srpna 2010 v 12:03 | HAAS
Tento obrázek sice není rukama lidí malovaný ale přesto je nádherný, podívejte se:

Popisek k obrázku: Toto jsou dinosauři z polokoule Gonwana, zleva doprava a zehora dolů: Camarasaurus, Allosaurus a Spinosaurus. Pod Allosaurem stojí pozdní diplodocid Amargasaurus, vedle něho řve Ceratosaurus, za Ceratosaurem je Diplodokus a Baryonyx. Pod Baryonyxem vidíme Guanloga a před těmi všemi jsou miniaturní dinosauři Comsognathus a Microceratops.

Na příště se můžete těšit na jeden velmi krásný obrázek z doby Jury!

Obrázek týdne 6.8.2010

6. srpna 2010 v 12:33 | HAAS
Zase je tu pátek což znamená den pro Obrázek týdne. Tentokrát jsem pečlivě vybíral na Googlu ty nejkrásnější obrázky, které lidi nakreslili svýma rukama. Tento je skutečně nádherný:

Popisek k dnešnímu obrázku: Samec Suchomima je na lovu ryb v Africe před pětadevadesáti miliony let, avšak něco ho zaujalo. To zapříčinilo rybylovu náhlý konec...

Na příště jsem ještě žádný obrázek nevybral a proto ho budu muset déle hledat...

Obrázek týdne 30.7.2010

30. července 2010 v 11:56 | HAAS
Jak jsem slíbil, je tu nádherný obrázek nakreslený rukama lidí... Je také z období Jury, ale na rozdíl od minulého obrázku je ze Severní Ameriky.

Popisek k obrázku: Allosaurus zaútočil na mládě Supersaura v Severní Americe před 145 miliony let. Mládě je však najednou chráněno obřím dospělcem rodu Supersaurus a dravec bude muset bojovat čímdál namáhavěji, aby se ke kořisti dostal...

Podle mně je tento obrázek nádherná podívaná, jestli se Vám obrázek líbí, komentujte to.

Obrázek týdne 23.7.2010

23. července 2010 v 14:43 | HAAS
Teď sem přináším další nádherný obrázek! Stejně, jako ten předchozí, je nádherně nakreslený ale rukama lidí. Není namalován přes počítač... Tento obrázek se mi nedávno zalíbil na Googlu, když jsem na něm hledal obrázky pod výrazem Plesiosaurus...

Popisek k dnešnímu obrázku: V popředí je podle mnou hledaného výrazu Plesiosaurus, vedle něho leží vyplavený Ichthyosaurus, v zadu na ně řve Eustreptospondylus, za Plesiosaurem uvidíte Scelidosaura a nad tím vším létají Rhamphorynchové. Prostě scéna, která se odherává před 150 miliony lety v Oxford Shire.

Příště sem přijde další obrázek, také kreslený a také bude z Jury!

Obrázek týdne 16.7.2010

16. července 2010 v 11:00 | HAAS
Jak už jsem slíbil, zde je další obrázek týdne. Tentokrát je sice kreslený ale to nevadí-je přímo nádherný! No, posuďte sami:

Popisek k dnešnímu obrázku: Brachiosauři putují krajinou v Coloradu před 150 miliony let. Daleko za nimi nad četnými blahočety létají ptakoještěři druhu Pterosaurus a pod nimi loví Comsognathus svou kořist-mouchy.

Nu, příští týden tu snad bude další obrázek, mám ho totiž vybraný již asi 5 dní.

Obrázek týdne 9.7.2010

9. července 2010 v 12:00 | HAAS
Zde je ještě jeden další obrázek... Již mám připravený obrázek i na příští týden delší dobu, ale dnes ještě dávám tento...

Popisek k dnešnímu obrázku: Acrocanthosaurus se prochází po poušti v Utahu před zhruba 110 miliony let. Je vidět, že tento starý samec je hladový, a jak známo, v pouštích mnoho větších zvířat nežije... Monžá, že bude mít velkou smůlu a stejně jako ostatní před ním i on zemře krutou smrtí z hladu.
Obrázek je z www.dinoexpres.blog.cz .

Příště Vám přinesu jeden obrázek z Jurské doby!

Obrázek týdne 2.7.2010

2. července 2010 v 14:12 | HAAS
Další obrázek je tu! Nejsem si ale přesně jistý, jestli je od Mesosoic Earth. Vypadá spíše jako od jiné firmy, která kreslí a maluje obrázky dinosaurů přes počítač.

Popisek k dnešnímu obrázku: Gallimimové hledají potravu v lese, který se nachází na jihovýchodní části pouště Nemect. V zadu mají vodopád a mezi travinami určitě naleznou plže, kterými se živí. Celá tato scéna se odehrává v Mongolsku před 70 miliony lety.
Obrázek je z www.dinoexpres.blog.cz .

Ještě bych rád oznámil, že i když Eva jede do New Yorku, já zůstávám doma, ale sám. Takže sem stále budu psát.

Obrázek týdne 25.6.2010

25. června 2010 v 16:50 | HAAS
Díky blogu www.dinoexpres.blog.cz jsem našel skvělé obrázky, které sem budu nyní dávat. Vždy u nich bude uveden zdroj, a jakmile budou z jiného webu, zdroj se zase změní... Doufám, že se Vám budou líbit, Dinoexpresu velmi děluji. Našel jsem tam i nějaké od Mesosoic earth!

Popisek k obrázku: Vyhladovělý samec Carcharodontosaura nemůže v Egyptské poušti před pětaosmdesáti miliony let žádnou kořist-proto už jen řve... Je dosti jisté, že do hodiny upadne a už asi nevstane...

Další obrázek příští týden!!!
 
 

Reklama