Obrázky týdne

Obrázek týdne 29.10.2010

29. října 2010 v 12:34 | HAAS
Jak jsem slíbil, dnes tu uveřejním jeden z novějších obrázků od Mesosoic Earth, určitě si vzpomínáte, kdy na mém blogu byly každý týden a není to tak dávno, jen asi tak tři měsíce.

Popisek k obrázku: Dva Muttaburrasauři procházejí před 112 miliony lety jezerem kdesi v Qeeslandu v Austrálii. Jde o nový druh, který se v tuto dobu na Zemi objevuje. Za 12 milionů let však to jezero už nebude napajedlo pro tato zvířata, ale jen pro menší zástupce ornitopodních druhů dinosaurů.

Jestli-že se Vám obrázek od Mesosoic Earth líbil, okomentujte to. Jinak bych chtěl říci, že i když sestra nemá teď moc času na blog, já tu jsem pořád protože já mám čas, takže u mně se nic nemění.

Obrázek týdne 22.10.2010

22. října 2010 v 9:06 | HAAS
Uběhl další týden a já sem teď, v pátek, přidávám další obrázek týdne. Tentokrát je od společnosti DinoRauL. Také bych chtěl upozornit, že brzy přidám nové obrázky od Mesosoic Earth.

Popisek k dnešnímu obrázku: Dva Allosauři v období Jury ve Wyomingu před 145 miliony let stopují potravu v nádherné scenerii. Za nimi se rozléhají skály, lesy, ale kdy najdou potravu... To nikdo neví...

Tento nádherný obrázek od DinoRauLu je sice už starší, ale stále pěkný. Chtěl bych také říci, že do hry Dinosauří ostrov se dnes můžete naposledy přihlásit, protože zítra už hru jakž takž rozjedeme.

Obrázek týdne 15.10.2010

15. října 2010 v 13:39 | HAAS
Dnes je skoro den půlky měsíce října a vychází zrovna na obrázek týdne. Doufám, že se Vám bude líbit:

Popisek k dnešnímu obrázku: Bushe v Dakotě, Severní Americe, před 70 miliony let.Starý a zkušený Triceratops si myslí, že v zelené bushi najde jednoduše potravu, značně se všaak mýlí, protože se v keřích může schovávat spousta predátorů.

Tento obrázek je od společnosti DinoRauL, která podobně, jako Mesosoic Earth vytváří každopádní náhled do minulosti v 3D greafice a fantastickém prostředí...

Obrázek týdne 8.10.2010

8. října 2010 v 15:46 | HAAS
Po dlouhé době zase já, HAAS, přicházím na svůj blog napsat článek. POčítač je v pořádku, což svědčí o tom, že sem zase můžu psát články. Protože byl spraven až dnes, zrovna v den obrázku týdne, musím sem obrázek týdne dát. Není nádherný?

Popisek k dnešnímu obrázku: Meteorit oprůměru deseti kilometrů spadl do Arizony, a stádo Hadrosaurů, které se v údolíčku před 65 miliony lety páslo, bylo vyrušeno velkou smrští a požárem...

Doufám, že se Vám tento obrázek líbil. Nyní sem budu psát zase normálně jako dříve, ale jsem rád, že jsem se mohl vrátit sem!

Obrázek týdne 10.9.2010

10. září 2010 v 17:10 | HAAS
Je to už docela dlouho, co začal nový školní rok. Já sem teď ale napíši obrázek týdne. Je přímo nádherný...

Popisek k dnešnímu obrázku: Nejstarší známý předek Tyrannosaura Rexe, Guanlong, přichází pomoc svému mláděti které se málem utopilo v řece. Tato scéna se odehrává před 157 miliony lety, tedy o 92 milionů dříve, než vyhynuli dinosauři. Scénu nakreslil Raúl Martín.

Jinak bych se chtěl velmi omluvit, že ve všední dny sem přináším články až později ale bohužel nemám skoro vůbec čas, protože už je tu přece školní rok... Doufám, že alespoň zítra, v sobotu, budu na blogu snad před 15 hodinou...

Obrázek týdne 3.9.2010

3. září 2010 v 16:40 | HAAS
Zde je nádherný obrázek který jsem našel teprve tento týden. No, není nádherný?

Popisek k dnešnímu obrázku: Matka s mláďaty Corythosaura prochází močálem přeed sedmdesáti miliony lety. Jedno mládě uvízlo ve vodě a nemůže ven, zdá se, že tak je kvůli hře mláďat. Samozřejmě že mrchožrouti jako je Ichthyornis už čekají...

Doufám, že jsem vybral pěkný obrázek, příští týden je tu další!

Obrázek týdne 27.8.2010

27. srpna 2010 v 16:55 | HAAS
Jsou to už snad dva měsíce, co jsem tento obrázek na internetu našel... Ale to, že ho mám uložený, jsem si vzpoměl až včera. Není nádherný?

Popisek k obrázku: Pravěký medvěd druhu Ursus Spelaeus ohlodává lidské kosti před 50 000 lety. Nyní je období sucha a poklidná lovecká jeskyně se nedávno proměnila v hrob. Mrchožroutům se zde daří...

Snad se Vám tento obrázek líbil!

Obrázek týdne 20.8.2010

20. srpna 2010 v 17:42 | HAAS
Již zanedlouho skončí prázdniny, ale sem přichází další obrázek týdne! Vypadá to, že je trochu starší, tedy, není z jednadvacátého století. Našel jsem ho na serveru Google když jsem hledal výsledky na slovo stegosauridae.

Popisek k obrázku: Stegosaurus prošel celou poušť v Severní Americe v Coloradu před asi 150 miliony let. Zjevně by vysílením padl, ale ví, že nemůže, protože by ho to mohlo i zabít. Raději tedy doplní tekutiny a počká až ucítí sílu. Až pak si za tmy na chvíli lehne a přes noc bude ve své daleké pouti za potravou pokračovat dál...

Obrázek na příští týden jdu teprve vybírat ale určitě bude podle mně pěkný!

Obrázek týdne 13.8.2010

13. srpna 2010 v 12:03 | HAAS
Tento obrázek sice není rukama lidí malovaný ale přesto je nádherný, podívejte se:

Popisek k obrázku: Toto jsou dinosauři z polokoule Gonwana, zleva doprava a zehora dolů: Camarasaurus, Allosaurus a Spinosaurus. Pod Allosaurem stojí pozdní diplodocid Amargasaurus, vedle něho řve Ceratosaurus, za Ceratosaurem je Diplodokus a Baryonyx. Pod Baryonyxem vidíme Guanloga a před těmi všemi jsou miniaturní dinosauři Comsognathus a Microceratops.

Na příště se můžete těšit na jeden velmi krásný obrázek z doby Jury!

Obrázek týdne 6.8.2010

6. srpna 2010 v 12:33 | HAAS
Zase je tu pátek což znamená den pro Obrázek týdne. Tentokrát jsem pečlivě vybíral na Googlu ty nejkrásnější obrázky, které lidi nakreslili svýma rukama. Tento je skutečně nádherný:

Popisek k dnešnímu obrázku: Samec Suchomima je na lovu ryb v Africe před pětadevadesáti miliony let, avšak něco ho zaujalo. To zapříčinilo rybylovu náhlý konec...

Na příště jsem ještě žádný obrázek nevybral a proto ho budu muset déle hledat...
 
 

Reklama
Reklama