Ostatní zajímavosti

Omluva na týden

10. července 2010 v 12:27 | HAAS
Teď sem bohužel nebudu moct psát po týden. Zítra před 5.hodinou odjíždím k babičce a dědovi daleko do Západních Čech na venkov. Nevím, kdy se vrátím, ale usuzuji tak na příští sobotu, neděli, nebo jestli nestihnu vlak tak na pondělí. Obrázek týdne teď napíšu a představím na pátek.

HAAS

Časové události ostrova Isla-Sorna-MA-TA-NUI

30. června 2010 v 17:25 | HAAS
Toto jsou časové události, které nikdo zatím nezná... Leží jen na mém papíře s mapou ostrova Isla-Sorna-MA-TA-NUI. Já se však rozhodl napsat Vám o nich, aby jste se o mé fantazii více dozvěděli...

Časové události:
1840: Dvě lodě, Echnoss a Merris, plují kolem ostrova.
1860: Na ostrov přicházejí jakésy trosky v záchraném člunu.
1920: Narodil se Andrew James Johnson.
1941: Johnson pluje na lodě Arress, a po dvou týdnech stroskotává sám na ostrově.
1942: 4.června pluje poblíž ostrova nákladní flotila, tím pádem je Johnson zachráněn.
1944: 22.dubna vyráží na ostrov Johnsonova expedice.
6.června je dostavěna obrovská hala na zkoumání zvířat, která na ostrově žijí.
1945: Dva Apatosauři nechtěně zbořili základnu celé expedice.
Téhož roku Johnsonova expedice odlouvá s vajíčkem Plesiosaura do Skotska. Mládě se vylíhlo, ale zmizelo...
1950: Johnson zjistí, že na ostrově byli celou dobu s nimi prchající vědci z Číny.
1961: Příjmením velmi blízcí příbuzní nálezce Iguanodona, Mantella, nechtěně přistávají na ostrově, dochází jim totiž nafta.
1963: Na ostrov přistávají dělníci, kteří pod vedením Johna Archona začínají pracovat v černo uhelných a hnědo uhelných dolech.
1975: Skupina "Golgota" přijíždí na ostrov kopat a těžit síru...
1977: "Golgota" balí práci, protože poprvé začíná vybuchovat sopka.
V létě se vrátili, a postavili přehradní nádrž na řece "Elasmo-nil". Jejich práci jim kazí Elasmosauři. Na podzim 19.září přijíždí příbuzní Mantella na ostrov znovu a sbírají pravěké rostlinné vzorky.
1986: Mantellovi příbuzní pojemnovávají ostrov "Isla-Sorna-MA-TA-NUI".
1990: Raptorům (druhu Velociraptor) se podařilo dostat se do skal.
1992: Z jezera Loch ness přicházejí zprávy o pozorování obřího netvora na dně. Andrew James Johnson patří k podezdřelím, protože mu kdysi uvízlo mládě Plesiosaura mezi kameny a dostalo se až do vody.
1993: Sopka znovu vybuchuje. Naštěstí v její blízkosti nejsou žádná zvířata, neumírají tedy.
1994: Do Nui-Nil se dostala Hyneria. Kvůli špinavé vodě z dolů umřela.
1998: Nad ostrovem letí letadlo. Kvůli usednutí na jedno křídlo, což vše zavinil Pteranodon, padá letadlo do moře.
2000: Úmrtí Andrewa Jamese Johnsona. Jeho syn mu slíbil, že se na ostrov ještě podívá.
2002: Johnsonův syn Bill nalézá na ostrově trosky v záchraném člunu z roku 1860.
2003: Johnsonův syn Bill píše deník, co na ostrově prožívá.
2006: Bill Johnson odlouvá domů. 24.dubna umírá na kousnutí stonožkou.
2010: Ostrov Isla-Sorna-MA-TA-NUI zůstává v klidu na Tichém Oceánu.

Toto byly události tohoto ostrova. Příště se dozvíte o významných postavách, které se dostaly na ostrov plný pravěkých zvířat, rostlin i hub.

Doslovy k příběhům "Pradávný život" 1.

28. června 2010 v 15:21 | HAAS
Nikdy bych nevytvořil takové příběhy, nebýt dnes již bohužel neexistujícího blogu www.davna-historie.blog.cz . Zde jsou první čtyři doslovy:

První povídka, s názvem Život v suché oblasti se odehrála před 270 miliony let na území dnešní Sibiře. Tamní zvířata, co tam byla nalezena (Scutosaurus, Gorgonopsid, Dicynodon, Labyryntodon, Lycaenops, Pareiasaurus, Moschops) byly přísbůsebeni tamnímu horku. V povídce jste se seznámili z mnoha druhy zvířat, z nichž převážné množství tvořili savcovití plazi (tj. plazi podobní savcům). Konec povídky Vám ukízal i první z velkých epizod masového vymírání-obří superbouře, která vymítila 90 % všeho živého na Zemi z období Permu...

Druhá povídka, která se odehrála před 215 miliony let, v Triasu, se jmenuje Pláň života i smrti, a pojednává o příběhu mláděte savcovitého plaza ve středním Triasu. Zvířata, která byla v povídce vyobrazena (Lystroaurus, Placerias, Coelophysis, Desmatosuchus, Postosuchus, Peteinosaurus, Fytosaurus, Ornithosuchus, Rutiodon) přežívala na jednom spojeném kontinentu Pangaea v suchých oblastech ale také v krásných vlhkých lesích. Převážně se v příběhu neobjevili dinosauři, jediným zde přítomným dinosaurem byl Coelophysis, který je v mnoha částech. Nakonec příběh skončí vybuchnutím velké sopky.

Třetí příběh byl pojmenován Raptoří útes, a to proto, že v Mongolských pouštích Gobi a Nemect přežíval nejznámější raptor, který osídlil útes, který zbyl na místě po dávném moři. Byl to Velociraptor, velmi chytrý plaz, dlouhý dva metry. Ale nebyl sám, všechna ta zvířata, tedy Saurolophus, Velociraptor, Protoceratops, Therizinosaurus, Tarbosaurus a Oviraptor žila v pouštích, které by se dnes nedali nazvat jinak než velmi rozpálené! I přesto hrozivé podmínky doby Křídy před 75 miliony let dokážou Velociraptoři přežít, a přříběh šťastně skončí...

Čtvrtý příběh se odehrává ve svrchní Křídě před 81,4 milionu let, kdy v Patagonii, v Křídě zvanou též jako Země obrů žil predátor Aucasaurus (asi 6,2 metrů dlouhý). Každopádně, nebyl sám, obří Argentinosaurus, Saltasaurus, Mapusaurus, Giganotosaurus, Alvarezsaurus, Unenlangia, Nothosuchus, Sarcosuchus, Patagosaurus, Carnotaurus a on sám tvořili nejzákladnější zástupce fauny v té době. Příběh pojednává o rodině Aucasaurů, která se dá na útěk kvůli útoku Mapusaurů. V příběhu lze ještě nalézt i ptakoještěry (Pterodaustro, Cearadactylus a Nyctosaurus). Nakonec příběh Aucasaurů šťastně skončí ulovením Argentinosaura společně s otcem všech mláďat.

V budoucnu se chystají i další povídky, od čtvrtka, jakž už jsem řekl, začne příběh "Spinův poslední lov"!

Knihy o pravěku: Dinosauři nalepovací encyklopedie

21. června 2010 v 15:46 | HAAS
V této rubrice se dozvíte něco o knihách o pravěku, které já mám doma a výborně je znám!

Dinosauři-nalepovací encyklopedie je skvělá knížka o pravěku-obsahuje čtyři sta pětasedmdesát samolepek, ty se dají samozřejmě používat i několikrát po sobě. Najdete tam kratší popisky tvorů, velikost oproti dospělému člověku (asi 1,8 vysokému), místo nálezu a období ve kterém daný druh žil. Přes toto jméno však ze začátku nenajdete jen dinosaury, uvidíte tam třeba Karbonskou krajinu s Hylonomy, Permskou krajinu z Lycaenopsy a Dicynodontem a mnohem víc. Na některých stránkách jsou ještě dvoustrany se zajímavostmi, např. Tyranosauři, Život ptakoještěrů, Život v moři apod. Ale najdete tam taky stránky, kde si budete moci vytvořit vlastní pravěkou scenerii (nahoře je uvedené, na jakých stranách v zadu jsou samolepky vhodné do např.Jurské krajiny). Jediné menší chybičky jsou takové: třeba na straně Triceratops je uveden Triceratops na obrázku ale u něho je místo toho napsané Lambeosaurus atd. Ale jinak je tato kniha moc krásná, já sám ji doporučuji!

Údaje:
Autor:Jinny Johnsonová,
rok vydání: 2007 (v obchodech ještě nyní),
počet stran:160.

Jestli-že knize nebudete moc rozumět a nebudete vědět, jak ji používat, návod v ní najdete
na stranách 6-7.

Příště přinesu i další popisky knih!

Tento den slaví Blogorgonopsid své první narozeniny!

5. května 2010 v 14:09 | HAAS
Tak, vydržel jsem na tomto blogu psát jeden celý rok. Dnes, pátého května, slaví Blogorgonopsid své první narozeniny! Děkuji všem mým přátelům za pochvaly na blogu, děkuji také všem SB, že psali články, které mi poskytli myšlenku udělat něco podobného... I na dále zde budou další články. Jak už jsem sečetl, na tomto blogu je teď kolem 217 článků (jen). Omlouvám se i za nepřítomnosti, třeba v listopadu nebo v červnu. Ale zpět k věci: tento blog má jeden rok, a budu moc rád, když mu popřejete. Děkuji všem mým čtenářům, děkuji za rekordy návštěv, děkuji za inspirace atd. Už zítra zde zase bude běžný článek, budu pokračovat v soutěžích, projektech, seriálech a vyrobil jsem i nejnovější rubriku...

A zde je malý obrázek, kde Blogorgonopsid svoukává svíčku:

Snad se Vám tu líbí, a budete sem rádi chodit přečíst si každý nový článek! Ještě jednou děkuji za pochvaly a nápady, a pro dnešek se s Vámi loučím!!!

                                                                                    HAAS

Den Země!!!

22. dubna 2010 v 16:16 | HAAS
Dnes je Den Země, tedy: naše planeta slaví 4,5 miliardy let! Ale nikdo vlastně neví, jestli nebude tento svátek Modré planety poslední!!! Ale od vývoje živočichů, formování oceánů, vzniku plazů, vlády savců a konečný vývoj člověka jsou už miliony let pryč. Popřejte naší planetě!!! Netrhejte kytky, uklízejte odpadky, dělejte vše dobré, aby byla Země v pořádku!

Obrázek: Pohled na dnešní Jižní a Severní Ameriku...

I na dále zde budou vystavovány články všech druhů ať už přírody, tak soutěže nebo pohledy do PC her či fotogalerie BBC! A samozřejmě plno příběhů!

Šťastné Velikonoce!!!

4. dubna 2010 v 15:44 | HAAS
Zítra bude Velikonoční pondělí, a já Vám nyní přeji krásné Velikonoce!!! Ať máte hodně sladkostí a obarvených vajíček, a snad doba po těchto svátcích přinese další objevy ze světa dinosaurů...

Obrázek:Na jaře se rodí a líhne spousta mláďat, a proto se ze snůžky velikonočních vajíček líhnou mladé Maiasaury. Matka kontroluje, jestli jsou v pořádku.

Nový seriál od příštího týdne

8. března 2010 v 14:27 | HAAS
Díky Jurijovi jsem vymyslel nový seriál jménem Pravěká zoo. Inspirovali mně v tom příběhy, které vymyslel Juriju, a budou také jako Prehistoric Park. Tento nový seriál začne asi tak příští týden-hlavními hrdiny zde budou Jack Sectict a John Guar. Dále v seriálu vystoupí i jiné postavy...

Takže příští týden!

Nový společný blog!!!

1. března 2010 v 14:11 | HAAS
Podívejte se na nový blog, který jsem vytvořil společně s Evou a Mojeznamkym.
Blog se jmenuje www.svetoznamekomikse.blog.cz . Snad se Vám tam bude líbit, ale nebojte, i na svůj blog budu stále psát...

Můj diplom od Blogoguanloga

4. února 2010 v 12:16 | HAAS
Tenhleten diplom jsem dostal včera na www.blogoguanlog.blog.cz .

Blogoguanlogovi upřímě děkuji za nádherný diplom z obrázkem z Prehistoric park....
 
 

Reklama