Videa

Tajemství naší živoucí planety-Medvědi a lososi

20. listopadu 2017 v 16:39 | HAAS
Medvědi a lososi. Chris Packham pozoruje medvědy grizzly, kteří na břehu jedné řeky na dalekém západním pobřeží Kanady loví migrující lososy. Velké putování ryb z Tichého oceánu do sladkých řek za účelem rozmnožování trvá omezenou dobu, a během ní se musí medvědi snažit co to jde, aby získali tukové zásoby na zimu. V průběhu jediného dne může jediný medvěd spořádat až 40 kilogramů lososího masa, a během celé lososí migrace to může být dohromady až 1400 kilogramů! Mláďata se postupně učí, dokud však lov ryb mistrovsky neovládnou, bude se jejich matka muset snažit víc, než obvykle...

Ukázka z dokumentárního cyklu BBC Tajemství naší živoucí planety (Secrets of Our Living Planet).

Planeta Země-Lední medvěd s mláďaty

30. prosince 2016 v 19:29 | HAAS
Lední medvěd s mláďaty. Po čtyřech měsících se do arktických pustin vrací světlo. Začátek jara značí probuzení samice ledního medvěda, která zimu strávila v bezpečí svého úkrytu ve sněhu. Jakmile se probudí, protáhne se a podívá se na okolní svět, začne s podivuhodným sjížděním ze svahu. Snad to dělá jen pro zábavu? Tato samice má dvě mláďata, které nyní krmí ze svých posledních zásob tuku v podobě mléka... Vypráví David Attenborough.

Krátká scéna ze světově slavného seriálu televize BBC Planeta Země (Planet Earth), který měl premiéru v roce 2006.

Pán hadů-V sevření obří krajty

6. října 2016 v 17:19 | HAAS
V sevření obří krajty. V jihovýchodní Asii žije více druhů obrovských hadů, než kdekoliv jinde na Zemi. Fotograf divoké přírody Austin Stevens opustil svůj domov v Namibii, v jižní Africe, a vydal se na ostrov Borneo za nalezením gigantické krajty mřížkované. Rekordně velcí jedinci, kteří údajně byli spatřeni, měli až 10 metrů, i když to nikdy nebylo potvrzeno. Austin nedoufal, že by takového hada našel, ovšem kdyby měl alespoň 6 metrů, byl by to největší had, jakého kdy viděl. Poté, co hada našel, musel čelit velkému nebezpečí. Jak se mu podařilo vyhnout se tomu, aby jej krajta uškrtila, když jej už chytila mezi zuby? Pomohl nějaký trik, nebo náhoda?

Neuvěřitelná scéna ze seriálu Animal Planet Austin Stevens - Pán hadů (Austin Stevens: Snakemaster), z epizody Nejpozoruhodnější zážitky Austina Stevense-1. část.

Deset nejnebezpečnějších hadů-Zápas s obrovskou krajtou

30. září 2015 v 15:20 | HAAS
Zápas s obrovskou krajtou. Dobrodruh Nigel Marven prohledává zapomenuté džungle Malajsie při hledání nejjedovatějších hadů naší planety. Během svého hledání však nachází i krajtu mřížkovanou, největšího hada jihovýchodní Asie, který může dorůst i 10 metrů! Dokáže se Nigel vyhnout velmi bolestivému kousnutí tohoto čtyřmetrového jedince?

Ukázka z filmu Ten Deadliest Snakes: Malaysia, který měl včera ve 20:00 premiéru na stanici Eden Channel ve Spojeném království.

Vražedných šedesát-Anakonda žlutá

7. září 2015 v 17:02 | HAAS
Anakonda žlutá. Během návštěvy centra pro divokou zvěř v Argentině se Steve setkává s anakondou žlutou, která byla zachráněna ve volné přírodě. Jde o mladého samce, avšak samice bývají mnohem větší. Během natáčení však anakonda obtočila smyčkami Stevovu ruku a začala pomalu utahovat. Bylo to jako nejsilnější potřesení rukou, které Steve kdy zažil...

Ukázka z druhé řady seriálu BBC Vražedných šedesát (Deadly 60).

Vražedných šedesát-Komodští draci

26. srpna 2015 v 17:26 | HAAS
Komodští draci. Během cesty po Indonésii za šedesáti nejnebezpečnějšími zvířaty se Steve Backshall se štábem setkává s tlupou varanů komodských. Tito impozantní plazi jsou nejen největšími ještěry na světě, ale také jedněmi z nejdravějších. Jsou rychlí a jejich útok může být smrtící. Když jsou však zaujati masem, může se k nim Steve dostat velmi blízko...

Další ukázka ze seriálu BBC Vražedných šedesát (Deadly 60).

Vražedných šedesát-Hadí škrcení

24. srpna 2015 v 18:38 | HAAS
Hadí škrcení. Při svých cestách po Kostarice nám Steve ukáže, co vlastně znamená hadí škrcení (konstrikce). K uskutečnění takového plánu však potřebuje něco, na čem by to bylo dobře vidět, a tím něčím je on sám! Hroznýš královský (Boa constrictor), kterého si nechá ovinout kolem krku, má obrovskou sílu. Možná, že je to na Steva až moc...

Další ukázka ze slavného seriálu Vražedných šedesát, jenž vysílá televizní stanice CBBC.

Vražedných šedesát-Nejjedovatější had světa

18. srpna 2015 v 16:54 | HAAS
Nejjedovatější had světa. Steve Backshall chytal hady po většinu svého života. Nyní se však v rudém centru Austrálie setkává s tím nejvysněnějším. Je jím taipan menší, známý také jako taipan útočný. Je velice vzácný, velmi těžce se hledá a má jed silnější, než kterýkoliv jiný had...

Ukázka ze seriálu BBC Vražedných šedesát (Deadly 60), který dosáhl 3 sérií a neuvěřitelných 78 epizod.

Dobrodružství na výletních lodích s Nigelem Marvenem-Chytání aligátora

18. března 2015 v 17:19 | HAAS
Chytání aligátora. Nigel Marven ukazuje kapitánovi lodi, jak chytit aligátora chovaného v zajetí. Jaký způsob bude pro uskutečnění takového plánu nejlepší?

První oficiální ukázka z nového seriálu Nigel Marven's Cruise Ship Adventures, který poběží v premiéře ve Spojeném království již v květnu na kanálu Watch!

Divoká Kolumbie s Nigelem Marvenem-Barevné pralesničky

22. října 2014 v 16:34 | HAAS
Barevné pralesničky. Předtím, než Nigel navštíví tichomořské pobřeží Kolumbie, chce pátrat po některých pestrobarevných a občas zároveň i smrtících žábách. Normálně si tyto tvory představíte v souvislosti s vodou, ale zde některé uvidíte spíše poblíž kaktusů. Jaké druhy asi Nigel najde?

 
 

Reklama