Videa

Divoké Filipíny s Nigelem Marvenem-Expedice na Mount Victoria

2. prosince 2018 v 15:02 | HAAS
Expedice na Mount Victoria. Nigel se přidává k týmu přírodovědců, s nímž se pokusí zdolat horu Mount Victoria, druhou nejvyšší horu filipínského ostrova Palawan. Její vrchol je jediným místem na světě, kde žije překrásná masožravá rostlina, pojmenovaná po veteránském dokumentaristovi a Nigelově dětském hrdinovi, a to sice Nephentes attenboroughi. Žijí jich zde asi jen dvě stovky. Při své cestě se Nigel setkává i s jednou překrásnou žabkou...

Klip ze druhé epizody dokumentární trilogie Divoké Filipíny s Nigelem Marvenem (Wild Philippines with Nigel Marven), kterou vyrobila společnost Image Impact Ltd v roce 2017, načež se seriál poprvé vysílal v roce 2018.

Deset nejnebezpečnějších hadů-Na svahu se zmijí perskou

1. prosince 2018 v 18:13 | HAAS
Na svahu se zmijí perskou. Číslo osm na Nigelově seznamu deseti nejnebezpečnějších hadů Arabského poloostrova patří zmiji perské. Tito hadi se vyhýbají středům údolí, preferují totiž chladnější teploty na svazích. Na jednom z nich se Nigel setkává s tímto nádherným, malým zmijovitým. Rohy nad očima jsou tvořeny třemi až čtyřmi šupinami, na rozdíl od zmije rohaté, jež je výše na Nigelově seznamu. Ta má totiž rohy tvořené pouze jedinou šupinou... Zmije perská žije v horách, a ačkoliv má docela toxický jed, málokdy se dostává do kontaktu s člověkem, takže není extrémně nebezpečná...

Klip ze čtvrté epizody třetí série (nebo zkrátka ze dvanácté, poslední epizody) seriálu Deset nejnebezpečnějších hadů (Ten Deadliest Snakes with Nigel Marven), který během let 2013 až 2017 vyrobila společnost Image Impact pro stanice UKTV Eden Channel, Animal Planet a v případě této, třetí série, pro Nat Geo Wild.

Divoká Kolumbie s Nigelem Marvenem-Delfínovci amazonští

30. listopadu 2018 v 17:12 | HAAS
Delfínovci amazonští. Tentokrát Nigel prozkoumává zatopenou část amazonského pralesa na jihu Kolumbie. Zde jej čeká setkání s jedním z jeho oblíbených amazonských zvířat: delfínovcem amazonským, překrásným sladkovodním kytovcem s narůžovělou kůží. Není nic lepšího, než je během pozdního odpoledne pozorovat, jak si ve vodě hrají...

Krátká ukázka ze druhé epizody čtyřdílného seriálu Divoká Kolumbie s Nigelem Marvenem (Wild Colombia with Nigel Marven), který pro stanici Eden Channel v roce 2012 vyrobila tehdejší Nigelova společnost Image Impact Ltd.

Nespoutaná Čína s Nigelem Marvenem-Setkání s kobrou monoklovou

29. listopadu 2018 v 11:58 | HAAS
Setkání s kobrou monoklovou. Na začátku svého dobrodružství v provincii Jün-nan, jež je čínským královstvím zvířat, se Nigel vydal z města Dali do rezervace Wuliangshan. Zajímali ho především tamní plazi a obojživelníci. Tím potenciálně nejnebezpečnějším a zřejmě také nejkrásnějším, se kterým se setkal, byla kobra monoklová. Zde se Nigel nejprve setkává s nádhernými asijskými papoušky, a pak náhle uprostřed lesa nachází kobru, rozvalenou na sluníčku, vyhřívající se. Tento had má jed který je kombinací neurotoxinů a cytotoxinů. V minulosti byly kobry v Číně ohroženy, neboť lidé věřili, že smícháním jejich krve s vínem docílí lepšího zraku. To není pravda, a dnes už tomu snad věří jen málokterý Číňan.

Legendární scéna z prvního segmentu první epizody šestidílného seriálu Nespoutaná Čína s Nigelem Marvenem (Untamed China with Nigel Marven), který v roce 2011 vyrobila Nigelova tehdejší společnost Image Impact Ltd pro Animal Planet.

Dobrodružství s jaguáry-Hroznýš královský

28. listopadu 2018 v 13:15 | HAAS
Hroznýš královský. Na svém dobrodružství v Pantanalu na podzim 2007 se Nigel setkal s mnoha zajímavými zvířaty; chytal kajmany a anakondy, plaval s vydrami obrovskými, ale hlavně pátral po jaguárech, pro něž je Pantanal posledním "horkým místem". Na své čtyřtýdenní cestě po Pantanalu se však setkal i s tlupou malp kapucínských, velice ingenteligentních opic. Při natáčení začaly malpy zničehonic panikařit a vydávat alarmující zvuky. Nigel měl možnost přiblížit se k hroznýši královskému, hadu, který může při délce až 4 metrů klidně zabít a pozřít malou malpu. Vzhledem ke svým předchozím hadím setkáním v Pantanalu, včetně slavného kousnutí od mírně jedovaté užovky obrovské, se výjimečně hroznýše nepokusil chytit. Zde tedy vidíme tohoto přenádherného hada, jak šplhá po hladké kůře stromu.

Ukázka ze čtvrté epizody šestidílného seriálu Dobrodružství s jaguáry (Jaguar Adventure with Nigel Marven) z roku 2008, který vyrobila společnost Tigress Productions a který se vysílal na kanálech Channel Five a Nat Geo Wild.

Lidské smysly-Tváří v tvář kobře

27. listopadu 2018 v 14:32 | HAAS
Tváří v tvář kobře. Ve známé scéně z dokumentu o lidských smyslech se Nigel přiblíží ke kobře kapské. Tento obyvatel jihoafrické buše má jed, který dokáže zabít v několika desítkách minut. Chce-li se Nigel k hadovi přiblížit, musí spoléhat na jedno: na omezený hadí zrak. Pokud se totiž objekt před kobrou nepohybuje, světločivné buňky v jejích očích se unaví. Jinak řečeno, had nevidí nepohybující se objekty. Ale jakýkoliv prudký pohyb pak v hadovi vzbudí okamžitou reakci!

Klip z třetí epizody Zrak a hmat (Touch and Vision) z dokumentu Lidské smysly (Human Senses) od BBC z roku 2003. Jde o jediný Nigelův dokument, který se jen okrajově týká zvířat a mnohem více se zabývá lidskou biologií.

Lovec upírů s Nigelem Marvenem-Hroší pijavice

26. listopadu 2018 v 17:01 | HAAS
Hroší pijavice. Zoolog a dobrodruh Nigel Marven navštívil Kamerun, kde se hodlá setkat s jednou z nejspecializovanějších pijavic na světě. Tito tvorové jej vždy fascinovali, ale žádný z nich není tak podivný, jako pijavice, která žije pouze na hroší kůži. Jeho průvodce jej zavedl do teritoria jednoho velkého hrocha, zvířete, které v Africe ročně zabije více lidí než kterékoliv jiné, a o kterém si dříve lidé mysleli, že potí krev. Zde Nigel žádnou pijavici nespatří, ale naštěstí existuje jeden mírný, lidmi vychovaný hroch, na jehož kůži Nigel jistě nějakou z těch pijavic najde. Tyto pijavice jsou velice bizarní; rozmnožují se pouze v hroším konečníku a způsobují svým hostitelům nepříjemnou bolest.

Ukázka z dokumentu Lovec upírů s Nigelem Marvenem (The Vampire Hunter with Nigel Marven, nebo též Bloodsuckers), který se poprvé v roce 2000 vysílal na Discovery Channel o Halloweenu.

Divocí!-Ve vodě s americkými krokodýly

4. listopadu 2018 v 10:02 | HAAS
Ve vodě s americkými krokodýly. Na svém dobrodružství v Mexiku míří Steve za americkými krokodýly. Zajímá ho zvláště jedna populace, která se zdržuje v pobřežních vodách. Pomůže mu Mateus, potápěcí instruktor, který už podnikl mnoho takových potápění s těmito krokodýly. Steve musí být opatrný. Je zde ve vodě s jedněmi z nejhrozivějších zabijáků. Dokonce uvidí i porovnání velikosti dvou samců... V takové situaci, kdy jsou krokodýli všude kolem Vás, byste potřebovali oči na zadní straně hlavy. Je to riskantní.

Klip ze třetího dílu seriálu Divocí! (Fierce!) se Stevem Backshallem z roku 2016.

Divocí!-Hrozivá ropucha obrovská

29. října 2018 v 19:51 | HAAS
Hrozivá ropucha obrovská. Jedním ze zvířat, které chce Steve na své cestě po australském Queenslandu vidět, je taipan. Jenže se zdá, že ani po všech těch hodinách usilovného pátrání v australském parnu prostě žádného hada nenalezne. Po setmění pak narazí na živočicha, který to může mít na svědomí. Původně jihoamerická ropucha obrovská byla zhruba v polovině minulého století vysazena v Austrálii, aby pomohla zneškodnit obtížný hmyz na plantážích. Nepovedlo se to, ropuchy se množí a cokoliv, co se pokusí je sežrat, zemře na následky jejich jedu uloženého v parotoidních žlázách.

Klip ze čtvrtého dílu cyklu Divocí! (Fierce!) se Stevem Backshallem, který se poprvé vysílal na ITV v roce 2016.

Divocí!-Zabijácký vrhač

21. října 2018 v 10:05 | HAAS
Zabijácký vrhač. V lesích severního Queenslandu pátrá Steve Backshall s pomocí předního australského odborníka na pavoukovce Alana Hendersona po zabijáckých pavoucích. Padla tma, a spousta pavouků je na lovu. Mezi nimi je i vrhač, který s připravenou gladiátorskou sítí číhá na nic netušící oběť. A pak se náhle na scéně objevuje kobylka. Steve a Alan ji sledují při něčem, co ještě nikdy předtím nebylo natočeno. Kobylka spáchala sebevraždu! Vrhačova hostina začíná...

Klip ze čtvrté epizody seriálu Divocí! (Fierce!) se Stevem Backshallem, který se poprvé v roce 2016 vysílal na televizní stanici ITV.

 
 

Reklama