Videa

Pán hadů-V sevření obří krajty

6. října 2016 v 17:19 | HAAS
V sevření obří krajty. V jihovýchodní Asii žije více druhů obrovských hadů, než kdekoliv jinde na Zemi. Fotograf divoké přírody Austin Stevens opustil svůj domov v Namibii, v jižní Africe, a vydal se na ostrov Borneo za nalezením gigantické krajty mřížkované. Rekordně velcí jedinci, kteří údajně byli spatřeni, měli až 10 metrů, i když to nikdy nebylo potvrzeno. Austin nedoufal, že by takového hada našel, ovšem kdyby měl alespoň 6 metrů, byl by to největší had, jakého kdy viděl. Poté, co hada našel, musel čelit velkému nebezpečí. Jak se mu podařilo vyhnout se tomu, aby jej krajta uškrtila, když jej už chytila mezi zuby? Pomohl nějaký trik, nebo náhoda?

Neuvěřitelná scéna ze seriálu Animal Planet Austin Stevens - Pán hadů (Austin Stevens: Snakemaster), z epizody Nejpozoruhodnější zážitky Austina Stevense-1. část.

Deset nejnebezpečnějších hadů-Zápas s obrovskou krajtou

30. září 2015 v 15:20 | HAAS
Zápas s obrovskou krajtou. Dobrodruh Nigel Marven prohledává zapomenuté džungle Malajsie při hledání nejjedovatějších hadů naší planety. Během svého hledání však nachází i krajtu mřížkovanou, největšího hada jihovýchodní Asie, který může dorůst i 10 metrů! Dokáže se Nigel vyhnout velmi bolestivému kousnutí tohoto čtyřmetrového jedince?

Ukázka z filmu Ten Deadliest Snakes: Malaysia, který měl včera ve 20:00 premiéru na stanici Eden Channel ve Spojeném království.

Vražedných šedesát-Anakonda žlutá

7. září 2015 v 17:02 | HAAS
Anakonda žlutá. Během návštěvy centra pro divokou zvěř v Argentině se Steve setkává s anakondou žlutou, která byla zachráněna ve volné přírodě. Jde o mladého samce, avšak samice bývají mnohem větší. Během natáčení však anakonda obtočila smyčkami Stevovu ruku a začala pomalu utahovat. Bylo to jako nejsilnější potřesení rukou, které Steve kdy zažil...

Ukázka z druhé řady seriálu BBC Vražedných šedesát (Deadly 60).

Vražedných šedesát-Komodští draci

26. srpna 2015 v 17:26 | HAAS
Komodští draci. Během cesty po Indonésii za šedesáti nejnebezpečnějšími zvířaty se Steve Backshall se štábem setkává s tlupou varanů komodských. Tito impozantní plazi jsou nejen největšími ještěry na světě, ale také jedněmi z nejdravějších. Jsou rychlí a jejich útok může být smrtící. Když jsou však zaujati masem, může se k nim Steve dostat velmi blízko...

Další ukázka ze seriálu BBC Vražedných šedesát (Deadly 60).

Vražedných šedesát-Hadí škrcení

24. srpna 2015 v 18:38 | HAAS
Hadí škrcení. Při svých cestách po Kostarice nám Steve ukáže, co vlastně znamená hadí škrcení (konstrikce). K uskutečnění takového plánu však potřebuje něco, na čem by to bylo dobře vidět, a tím něčím je on sám! Hroznýš královský (Boa constrictor), kterého si nechá ovinout kolem krku, má obrovskou sílu. Možná, že je to na Steva až moc...

Další ukázka ze slavného seriálu Vražedných šedesát, jenž vysílá televizní stanice CBBC.

Vražedných šedesát-Nejjedovatější had světa

18. srpna 2015 v 16:54 | HAAS
Nejjedovatější had světa. Steve Backshall chytal hady po většinu svého života. Nyní se však v rudém centru Austrálie setkává s tím nejvysněnějším. Je jím taipan menší, známý také jako taipan útočný. Je velice vzácný, velmi těžce se hledá a má jed silnější, než kterýkoliv jiný had...

Ukázka ze seriálu BBC Vražedných šedesát (Deadly 60), který dosáhl 3 sérií a neuvěřitelných 78 epizod.

Dobrodružství na výletních lodích s Nigelem Marvenem-Chytání aligátora

18. března 2015 v 17:19 | HAAS
Chytání aligátora. Nigel Marven ukazuje kapitánovi lodi, jak chytit aligátora chovaného v zajetí. Jaký způsob bude pro uskutečnění takového plánu nejlepší?

První oficiální ukázka z nového seriálu Nigel Marven's Cruise Ship Adventures, který poběží v premiéře ve Spojeném království již v květnu na kanálu Watch!

Divoká Kolumbie s Nigelem Marvenem-Barevné pralesničky

22. října 2014 v 16:34 | HAAS
Barevné pralesničky. Předtím, než Nigel navštíví tichomořské pobřeží Kolumbie, chce pátrat po některých pestrobarevných a občas zároveň i smrtících žábách. Normálně si tyto tvory představíte v souvislosti s vodou, ale zde některé uvidíte spíše poblíž kaktusů. Jaké druhy asi Nigel najde?

Divoká Kolumbie s Nigelem Marvenem-Souboj s anakondou

8. října 2014 v 12:30 | HAAS
Souboj s anakondou. Největším hadem Amazonie je anakonda velká. Tyto úžasné záběry ukazují Nigela při chytání bezmála pětimetrové samice, jednoho z nejkrásnějších hadů, kterého kdy náš dobrodruh viděl. Jak je ale známo, hadi se vždy brání-co se asi stane, když Nigelovu nohu anakonda obtočí svým tlustým ocasem?

Divoká Kolumbie s Nigelem Marvenem-Obklopen opicemi

7. října 2014 v 12:00 | HAAS
Obklopen opicemi. Nigel vyráží na Opičí ostrůvek ve středu kolumbijského Amazonského deštného pralesa. Obývají ho hraví kotulové, jedny z nejroztomilejších opic na světě. Ačkoliv vypadají tak něžně, jsou to ve skutečnosti lovci schopní chytat ptáky a dokonce i netopýry. V tomto případě se ovšem krmí ovocem přivezeným návštěvníky...

 
 

Reklama