Videa

Lovec krokodýlů-Hnízdící draci

8. srpna 2018 v 21:58 | HAAS
Hnízdící draci. Steve našel hnízdiště tabonů, ptáků, jejichž hnízda v zemi využívají také varani komodští. Samice "Komodských draků" do nich totiž kladou vejce. Uvnitř je hezky vlhko a teplota se tam pohybuje okolo 30°C. Jak Steve říká, domníváme se, že varani kladou vejce až v noci. Když Steve pozoruje jednu samici varana při odhrabávání půdy, blíží se zezadu další jedinec a začíná svým vidlicovitým jazykem ochutnávat Stevovy boty... Co se asi stane?

Klip z epizody Steve a drak (Steve and the Dragon) z roku 1999 ze seriálu Lovec krokodýlů (The Crocodile Hunter).

Lovec krokodýlů-Steve a mamba černá

7. srpna 2018 v 22:03 | HAAS
Steve a mamba černá. Na začátku svého východoafrického pěšího safari se Steve setkává s mambou černou, která si za místo odpočinku vybrala okraj cesty. Kdyby tudy šel někdo jiný a vyděsil ji, asi by se odplazila, ale kdyby byla opravdu v úzkých, uštkla by, a jak Steve říká, když mamby uštknou, tak proto, aby vypustily jed! Setkání s nejdelším jedovatým hadem Afriky a druhým či třetím nejdelším jedovatým hadem na světě...

Klip z epizody Nebezpeční Afričané (Dangerous Africans) z roku 2000 ze seriálu Lovec krokodýlů.

Lovec krokodýlů-Chřestýšek zakrslý

5. srpna 2018 v 21:28 | HAAS
Chřestýšek zakrslý. Steve a Terri Irwinovi jsou na Floridě. Hodlají zde nalézt největšího chřestýše, a to sice chřestýše diamantového, největšího zástupce rodu Crotalus. Na cestě se však Steve setkává i s tímto malým chřestýškem zakrslým (Sistrurus miliarius), kterého chce přesvědčit, že cesta není tím nejlepším místem k odpočinku. Nezbývá, než ho pronásledovat až za okraj cesty. Pak snad chřestýškovi nebude hrozit žádné nebezpečí.

Krátký klip z epizody Nejnebezpečnější hadi Ameriky (America's Deadliest Snakes) z roku 1998 ze seriálu Lovec krokodýlů (The Crocodile Hunter).

Lovec krokodýlů-Setkání se zmijí útočnou

3. srpna 2018 v 17:59 | HAAS
Setkání se zmijí útočnou. Během své cesty po východní Africe navštěvuje Steve Irwin skalní vyvýšeninu, která sehrála důležitou roli během britsko-německého konfliktu v Keni za 1. světové války. Zde nachází hada, který ročně v celé Africe způsobí více hadích uštknutí, než kterýkoliv jiný. Je to zmije útočná. Steve se jako vždy pokusí dostat co nejblíže...

První klip z proslulého seriálu Lovec krokodýlů (1997-2004), kterým provázeli Steve a Terri Irwinovi. Toto je úryvek z epizody Nebezpeční Afričané (Dangerous Africans) z roku 2000.

Modrá planeta 2-Budoucnost oceánů

14. června 2018 v 17:32 | HAAS
Budoucnost oceánů. Při natáčení sedmidílného cyklu Modrá planeta 2 se štáb zeptal vědců, se kterými pracoval, co si myslí o budoucnosti našich oceánů. V posledních dvou, případně třech letech byly asi dvě třetiny australského Velkého bariérového útesu vyběleny. Až 90 % mořských ptáků může být kontaminovaných plastem. Někteří dokonce místo ryb vyvrhují svým mláďatům plasty jako "potravu". Otázka je, kam až můžeme zajít, aby naše oceány stále fungovaly. Ale jak říká mořský biolog Jon Copley, jsme právě na křižovatce a stále se ještě můžeme rozhodnout, co s tímto problémem udělat, ovšem musíme jednat teď a společně...

Speciální video publikované BBC Earth na sociálních sítích, sloužící jako doplněk k cyklu Modrá planeta 2 (Blue Planet II) se Sirem Davidem Attenboroughem. Hudba od Hanse Zimmera.

Modrá planeta 2-Zabijácká měchýřovka

13. června 2018 v 18:04 | HAAS
Zabijácká měchýřovka. Jedním z nejbizarnějších obyvatel moří a oceánů je měchýřovka portugalská. Je vyzbrojena chapadly, která jsou po celé své délce posety tisíci žahavými buňkami, dost silnými k zabití ryb nebo ve vzácných případech dokonce i lidí. Existuje druh ryby, která je do značné míry vůči těmto žahavým buňkám imunní, i když si při uždibování z chapadel měchýřovky stále musí dávat velký pozor. Jiné druhy ryb už takové štěstí nemají. Pokud se nějaká stane její obětí, je to konec.

Další ukázka z velkého dokumentárního cyklu BBC Modrá planeta 2 (Blue Planet II) z roku 2017. Vypráví Sir David Attenborough.

Modrá planeta 2-Nebezpečná cesta krabů

6. června 2018 v 17:46 | HAAS
Nebezpečná cesta krabů. Aby se dostali na skály porostlé jejich oblíbenou vegetací, musí tito krabi překonat nebezpečné nádrže utvořené po odlivu. Ty jsou ale plné predátorů. Muréna dokáže lovit nejen pod vodou, ale také z ní vyskakuje s účelem kraby chytit mezi své tupé zuby, perfektní k drcení krabích krunýřů. Když už se zdá, že krab může uniknout, muréna jednoduše přeleze po skalisku a v nové nádrži se opět připraví na útok ze zálohy. Dalším nebezpečným nepřítelem krabů jsou chobotnice, se kterými si také není radno zahrávat...

Dramatická scéna z úžasného dokumentárního cyklu BBC Modrá planeta 2 (Blue Planet II) z minulého roku. Vypráví Sir David Attenborough.

Modrá planeta 2-Kranas obrovský loví ptáky

30. května 2018 v 17:48 | HAAS
Kranas obrovský loví ptáky. Až 80 kilogramů vážící kranas obrovský loví v pobřežních vodách kořist, kterou bychom od ryby ulovit neočekávali. Zde se stávají kořistí těchto obrovských ryb mladí mořští ptáci. Kranas obrovský je rybou, která má mozek dost vyvinutý na to, aby odhadla rychlost, výšku a trajektorii ptáka, který letí nad hladinou. Čas od času rybák uletí, ale nastanou i případy, kdy se stane rybím obědem...

Neuvěřitelná scéna z cyklu BBC Modrá planeta 2 (Blue Planet II) z roku 2017, vyprávěného Sirem Davidem Attenboroughem a s hudbou od Hanse Zimmera.

Modrá planeta 2-Úhoř trpící toxickým šokem

23. května 2018 v 17:42 | HAAS
Úhoř trpící toxickým šokem. Na dně oceánu se nacházejí jakési "nádrže", v nichž se salinita vody pohybuje mezi tří až osminásobkem normální salinity mořské vody. Takové prostředí je velice nebezpečné, vždyť se také kolem těchto "brine pools" hromadí pozůstatky živočichů, kteří po krátkém čase stráveném v nich zahynuli. Úhoř tupohlavec po vyplutí z tohoto slaného jezírka trpí toxickým šokem, kvůli čemuž se zmítá jako by ho někdo zkoušel zauzlovat. Jeho jedinou nadějí je pokusit se šok přečkat nad neuvěřitelně slanou vodou. Podaří se mu to?

Dechberoucí klip z cyklu BBC Modrá planeta 2 (Blue Planet II). Vypráví Sir David Attenborough.

Modrá planeta 2-Týmová práce rybek klaunů

14. května 2018 v 16:50 | HAAS
Týmová práce rybek klaunů. V pobřežních vodách se právě usadil pár klaunů. Předtím, než samička naklade jikry, potřebuje jejich dům ze sasanek malé vylepšení. Zdá se, že kus kokosové skořápky bude stačit. Ale jedna rybka si s ním jen tak lehce neporadí... Naštěstí dokáží klauni pracovat v týmu. Netrvá dlouho, a přípravy jsou hotovy. Pár klaunů se konečně může zabydlet...

Ukázka z proslulého dokumentárního cyklu Modrá planeta 2 (Blue Planet II) vyprávěného Sirem Davidem Attenboroughem a vysílaného poprvé na BBC One na podzim 2017.

 
 

Reklama