Videa

Modrá planeta 2-Nebezpečná cesta krabů

6. června 2018 v 17:46 | HAAS
Nebezpečná cesta krabů. Aby se dostali na skály porostlé jejich oblíbenou vegetací, musí tito krabi překonat nebezpečné nádrže utvořené po odlivu. Ty jsou ale plné predátorů. Muréna dokáže lovit nejen pod vodou, ale také z ní vyskakuje s účelem kraby chytit mezi své tupé zuby, perfektní k drcení krabích krunýřů. Když už se zdá, že krab může uniknout, muréna jednoduše přeleze po skalisku a v nové nádrži se opět připraví na útok ze zálohy. Dalším nebezpečným nepřítelem krabů jsou chobotnice, se kterými si také není radno zahrávat...

Dramatická scéna z úžasného dokumentárního cyklu BBC Modrá planeta 2 (Blue Planet II) z minulého roku. Vypráví Sir David Attenborough.

Modrá planeta 2-Kranas obrovský loví ptáky

30. května 2018 v 17:48 | HAAS
Kranas obrovský loví ptáky. Až 80 kilogramů vážící kranas obrovský loví v pobřežních vodách kořist, kterou bychom od ryby ulovit neočekávali. Zde se stávají kořistí těchto obrovských ryb mladí mořští ptáci. Kranas obrovský je rybou, která má mozek dost vyvinutý na to, aby odhadla rychlost, výšku a trajektorii ptáka, který letí nad hladinou. Čas od času rybák uletí, ale nastanou i případy, kdy se stane rybím obědem...

Neuvěřitelná scéna z cyklu BBC Modrá planeta 2 (Blue Planet II) z roku 2017, vyprávěného Sirem Davidem Attenboroughem a s hudbou od Hanse Zimmera.

Modrá planeta 2-Úhoř trpící toxickým šokem

23. května 2018 v 17:42 | HAAS
Úhoř trpící toxickým šokem. Na dně oceánu se nacházejí jakési "nádrže", v nichž se salinita vody pohybuje mezi tří až osminásobkem normální salinity mořské vody. Takové prostředí je velice nebezpečné, vždyť se také kolem těchto "brine pools" hromadí pozůstatky živočichů, kteří po krátkém čase stráveném v nich zahynuli. Úhoř tupohlavec po vyplutí z tohoto slaného jezírka trpí toxickým šokem, kvůli čemuž se zmítá jako by ho někdo zkoušel zauzlovat. Jeho jedinou nadějí je pokusit se šok přečkat nad neuvěřitelně slanou vodou. Podaří se mu to?

Dechberoucí klip z cyklu BBC Modrá planeta 2 (Blue Planet II). Vypráví Sir David Attenborough.

Modrá planeta 2-Týmová práce rybek klaunů

14. května 2018 v 16:50 | HAAS
Týmová práce rybek klaunů. V pobřežních vodách se právě usadil pár klaunů. Předtím, než samička naklade jikry, potřebuje jejich dům ze sasanek malé vylepšení. Zdá se, že kus kokosové skořápky bude stačit. Ale jedna rybka si s ním jen tak lehce neporadí... Naštěstí dokáží klauni pracovat v týmu. Netrvá dlouho, a přípravy jsou hotovy. Pár klaunů se konečně může zabydlet...

Ukázka z proslulého dokumentárního cyklu Modrá planeta 2 (Blue Planet II) vyprávěného Sirem Davidem Attenboroughem a vysílaného poprvé na BBC One na podzim 2017.

Modrá planeta 2-Armáda pavoučích krabů shazuje krunýře

23. dubna 2018 v 17:17 | HAAS
Armáda pavoučích krabů shazuje krunýře. V období okolo prvního zimního úplňku se kdesi v hlubinách formuje velká armáda. Stejně jako všichni krabi, i pavoučí krabi musejí pravidelně shazovat krunýř, tvrdý chitinový exoskeleton, který neroste spolu s tělem. Dávají se jich dohromady celé tisíce a vytvářejí překvapivě velké kopečky. Je to podívaná jako žádná jiná.

Ukázka z velkolepého dokumentárního seriálu BBC Modrá planeta 2 (Blue Planet II), vyprávěného Sirem Davidem Attenboroughem.

Modrá planeta 2-Záchrana kožatek

9. dubna 2018 v 17:14 | HAAS
Záchrana kožatek. Sir David Attenborough se setkává s kožatkou velkou, největší želvou na světě, na pobřeží Karibiku. Tyto želvy jsou i přes svou velikost a fakt, že jejich předkové proplouvali moři už před 100 miliony let, v ohrožení. V posledních letech se jejich počty katastroficky snížily. Seznámíme se s Lenem Petersem, který chrání kožatky na Trinidadu. Snaží se je zachránit, a také o nich učí v místních školách...

Ukázka z velkolepého dokumentu Modrá planeta 2 (Blue Planet II), který se poprvé vysílal na podzim 2017 na BBC One.

Tajemství naší živoucí planety-Medvědi a lososi

20. listopadu 2017 v 16:39 | HAAS
Medvědi a lososi. Chris Packham pozoruje medvědy grizzly, kteří na břehu jedné řeky na dalekém západním pobřeží Kanady loví migrující lososy. Velké putování ryb z Tichého oceánu do sladkých řek za účelem rozmnožování trvá omezenou dobu, a během ní se musí medvědi snažit co to jde, aby získali tukové zásoby na zimu. V průběhu jediného dne může jediný medvěd spořádat až 40 kilogramů lososího masa, a během celé lososí migrace to může být dohromady až 1400 kilogramů! Mláďata se postupně učí, dokud však lov ryb mistrovsky neovládnou, bude se jejich matka muset snažit víc, než obvykle...

Ukázka z dokumentárního cyklu BBC Tajemství naší živoucí planety (Secrets of Our Living Planet).

Planeta Země-Lední medvěd s mláďaty

30. prosince 2016 v 19:29 | HAAS
Lední medvěd s mláďaty. Po čtyřech měsících se do arktických pustin vrací světlo. Začátek jara značí probuzení samice ledního medvěda, která zimu strávila v bezpečí svého úkrytu ve sněhu. Jakmile se probudí, protáhne se a podívá se na okolní svět, začne s podivuhodným sjížděním ze svahu. Snad to dělá jen pro zábavu? Tato samice má dvě mláďata, které nyní krmí ze svých posledních zásob tuku v podobě mléka... Vypráví David Attenborough.

Krátká scéna ze světově slavného seriálu televize BBC Planeta Země (Planet Earth), který měl premiéru v roce 2006.

Pán hadů-V sevření obří krajty

6. října 2016 v 17:19 | HAAS
V sevření obří krajty. V jihovýchodní Asii žije více druhů obrovských hadů, než kdekoliv jinde na Zemi. Fotograf divoké přírody Austin Stevens opustil svůj domov v Namibii, v jižní Africe, a vydal se na ostrov Borneo za nalezením gigantické krajty mřížkované. Rekordně velcí jedinci, kteří údajně byli spatřeni, měli až 10 metrů, i když to nikdy nebylo potvrzeno. Austin nedoufal, že by takového hada našel, ovšem kdyby měl alespoň 6 metrů, byl by to největší had, jakého kdy viděl. Poté, co hada našel, musel čelit velkému nebezpečí. Jak se mu podařilo vyhnout se tomu, aby jej krajta uškrtila, když jej už chytila mezi zuby? Pomohl nějaký trik, nebo náhoda?

Neuvěřitelná scéna ze seriálu Animal Planet Austin Stevens - Pán hadů (Austin Stevens: Snakemaster), z epizody Nejpozoruhodnější zážitky Austina Stevense-1. část.

Deset nejnebezpečnějších hadů-Zápas s obrovskou krajtou

30. září 2015 v 15:20 | HAAS
Zápas s obrovskou krajtou. Dobrodruh Nigel Marven prohledává zapomenuté džungle Malajsie při hledání nejjedovatějších hadů naší planety. Během svého hledání však nachází i krajtu mřížkovanou, největšího hada jihovýchodní Asie, který může dorůst i 10 metrů! Dokáže se Nigel vyhnout velmi bolestivému kousnutí tohoto čtyřmetrového jedince?

Ukázka z filmu Ten Deadliest Snakes: Malaysia, který měl včera ve 20:00 premiéru na stanici Eden Channel ve Spojeném království.

 
 

Reklama
Reklama