Videa

Divoká Afrika-Jihoafrické pohoří

4. června 2012 v 17:48 | HAAS
Jihoafrické pohoří. Na nejjižnějším cípu divokého kontinentu se nachází obrovská masa kamenů a hornin. Kapské hory, omývány mořem a sahající do savany. Národní park, jenž skrývá své temné klenoty.

Další díl cyklu BBC, který je nyní vysílán i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Sysli v buši

28. května 2012 v 16:21 | HAAS
Sysli v buši. Africké podzemní veverky jsou skutečně chytrými a hravými zvířaty. I když se na jejich území objeví hrozivá jedovatá kobra, dokáží si poradit.

Další díl cyklu BBC, který je nyní vysílaný i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Sloni z Namibijské pouště

23. května 2012 v 15:00 | HAAS
Sloni z Namibijské pouště. Jednu z nejstarších pouští na světě obývají neuvěřitelně přizpůsobiví a velcí afričtí sloni. Jejich paměť a schopnosti jim umožnily přežít. I když jsou pro ně některé rostliny prakticky nestravitelné, dokáží si kdykoliv pomoci.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Pouštní běžec

22. května 2012 v 15:34 | HAAS
Pouštní běžec. Hluboko v africké poušti žije jeden plaz, jenž je schopen uniknout čemukoliv. Nebezpečí v podobě písečných hadů čelí svýma velmi hbitýma nohama, díky kterým unikne kamkoliv.

Další část cyklu BBC, který je nyní vysílaný i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Na lovu geparda

15. května 2012 v 10:43 | HAAS
Na lovu geparda. Skupinka šelem se rozhodla, že se konečně nažere. Gepardi ale mohou svoji rychlost využít jen na velmi krátkou dobu, a tak by museli mít veliké štěstí, aby se jim podařilo kořist ulovit.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Ptáci z Kapských hor

2. května 2012 v 8:51 | HAAS
Ptáci z Kapských hor. Nad nejjižnějšími horami v Africe je neustále živo. Tito ptáci, kteří jsou jakousi obdobou jihoamerických kolibříků, létají nad údolími a sbírají cenný nektar.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Divoká Afrika-Viktoriiny vodopády

25. dubna 2012 v 9:06 | HAAS
Viktoriiny vodopády. V jihoafrickém státě Zimbabwe se nachází skutečně nádherná přírodní podívaná. Obrovské Viktoriiny vodopády jsou přímo rájem života. Jsou tak vysoké, že by je snad mohl shlédnout jedině velký dravec.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Divoká Afrika-Hmyzí invaze

23. dubna 2012 v 9:27 | HAAS
Hmyzí invaze. Obrovská stáda kobylek a sarančat jsou každoročně schopna pobřbít každou třetí africkou savanu. Naštěstí tráva roste tak rychle, že ani tito velice hladoví živočichové nemají šanci na zkázu.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Divoká Afrika-Surikaty z Kalahari

16. dubna 2012 v 10:48 | HAAS
Surikaty z Kalahari. V drsných podmínkách jihoafrické pouště žijí maličcí tvorečkové známí jako surikaty. Tato zvířátka mají ostré drápy, což jim pomáhá lovit jejich oblíbenou kořist - škorpióny.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Nilský zabiják

10. dubna 2012 v 10:20 | HAAS
Nilský zabiják. Pocstrachem buvolích stád ve středu Afriky je krokodýl nilský. Tento obr má své taktiky k zabíjení a ve svém oboru je přímo mistr. U těchto dvou tvorů jsou šance většinou vyrovnány.

Část dokumentárního cyklu BBC, který momentálně vysílá i Animalplanet.

 
 

Reklama