Videa

Divoká Kolumbie s Nigelem Marvenem-Kousnutí od psohlavce

6. října 2014 v 12:00 | HAAS
Kousnutí od psohlavce. Dobrodruh Nigel Marven zažívá dobrodružství v Kolumbii, jedné z těch zemí, které se mohou chlubit vysokou biodiverzitou živočichů a rostlin. Nyní pátrá po nejedovatém hadovi psohlavci hnědém v národním parku Los Flamencos při karibském pobřeží Kolumbie. Ze setkání s tímto tvorem si ale odnese víc, než čekal...

Dobrodružství v Jun-nan-Čínský krásný had

13. listopadu 2013 v 15:40 | HAAS
Čínský krásný had. Nigel Marven pátrá na jihu Číny po hulocích, primátech, které není lehké zahlédnout. Co se hledání těchto opic týká, jsou Lee se Songem odborníci. Ovšem Nigelovo zkušené oko zahlédlo dole pod kopcem nějaký pohyb...

Další video z filmu Dobrodružství v provincii Jun-nan (Yunnan Adventure).

Dobrodružství v provincii Jun-nan- Panda červená

12. listopadu 2013 v 15:27 | HAAS
Panda červená. Bambusové lesy nejjižnější vnitriozemské provincie Číny, Jun-nanu, jsou domovem menším poddruhem pandy červené. Toto zvíře musí spořádat čtyři kilogramy bambusu denně, protože jeho strava je velmi málo výživná. Také jméno "panda" znamená v čínštině "požírač bambusu".

Krátký úsek z filmu Dobrodružství v provincii Jun-nan (nebo též Na jih Číny s Nigelem Marvenem), který se v roce 2012 vyrobila společnost Image Impact.

Jurské vyšetřování-Co prozrazují kosti

16. srpna 2012 v 11:58 | HAAS
Co prozrazují kosti. Vědci dnes již mají k dispozici metody, které v době mnoha původních nálezů staří paleontologové neměli. Mohou tak zjistit, co stálo za mnoha zraněními jednoho z nejznámějších jedinců Tyrannosaura Rexe.

Jurské vyšetřování-Odhady kůže

9. srpna 2012 v 14:30 | HAAS
Odhady kůže. Vědci se po dlouhou dobu snažili zjistit, jak vypadala dinosauří kůže. Nyní díky fosilii zvláštního typu dinosaura, hadrosaurida, zjišťují celkový vzhled těchto pravěkých tvorů.

Jurské vyšetřování-Tyrannosaurovy smysly

2. srpna 2012 v 13:31 | HAAS
Tyrannosaurovy smysly. Tyrannosaurus rex byl jedním z největších dravých dinosaurů, který kdy žil. Jeho lovecké smysly však byly založeny hlavně na vnímání jeho mozku. Díky tomu pak dokázal ulovit i velkou kořist typu Triceratopse.

Divoká Afrika-Lev a buvol

12. června 2012 v 16:38 | HAAS
Lev a buvol. Hluboko v močálech na jihu Afriky divoké šelmy, zejména pak lvi, nemají lehký lov. Obrovská hojnost antilop i ostatních živočichů, včetně buvolů, je však velice lákavá. Proto je u těchto šelem k zahlédnutí i podivuhodné chování.

Další díl cyklu BBC, který nyní vysílá i Animalplanet.

Divoká Afrika-Jihoafrické pohoří

4. června 2012 v 17:48 | HAAS
Jihoafrické pohoří. Na nejjižnějším cípu divokého kontinentu se nachází obrovská masa kamenů a hornin. Kapské hory, omývány mořem a sahající do savany. Národní park, jenž skrývá své temné klenoty.

Další díl cyklu BBC, který je nyní vysílán i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Sysli v buši

28. května 2012 v 16:21 | HAAS
Sysli v buši. Africké podzemní veverky jsou skutečně chytrými a hravými zvířaty. I když se na jejich území objeví hrozivá jedovatá kobra, dokáží si poradit.

Další díl cyklu BBC, který je nyní vysílaný i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Sloni z Namibijské pouště

23. května 2012 v 15:00 | HAAS
Sloni z Namibijské pouště. Jednu z nejstarších pouští na světě obývají neuvěřitelně přizpůsobiví a velcí afričtí sloni. Jejich paměť a schopnosti jim umožnily přežít. I když jsou pro ně některé rostliny prakticky nestravitelné, dokáží si kdykoliv pomoci.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na Animalplanet.

 
 

Reklama