Videa

Divoká Afrika-Pouštní běžec

22. května 2012 v 15:34 | HAAS
Pouštní běžec. Hluboko v africké poušti žije jeden plaz, jenž je schopen uniknout čemukoliv. Nebezpečí v podobě písečných hadů čelí svýma velmi hbitýma nohama, díky kterým unikne kamkoliv.

Další část cyklu BBC, který je nyní vysílaný i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Na lovu geparda

15. května 2012 v 10:43 | HAAS
Na lovu geparda. Skupinka šelem se rozhodla, že se konečně nažere. Gepardi ale mohou svoji rychlost využít jen na velmi krátkou dobu, a tak by museli mít veliké štěstí, aby se jim podařilo kořist ulovit.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Ptáci z Kapských hor

2. května 2012 v 8:51 | HAAS
Ptáci z Kapských hor. Nad nejjižnějšími horami v Africe je neustále živo. Tito ptáci, kteří jsou jakousi obdobou jihoamerických kolibříků, létají nad údolími a sbírají cenný nektar.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Divoká Afrika-Viktoriiny vodopády

25. dubna 2012 v 9:06 | HAAS
Viktoriiny vodopády. V jihoafrickém státě Zimbabwe se nachází skutečně nádherná přírodní podívaná. Obrovské Viktoriiny vodopády jsou přímo rájem života. Jsou tak vysoké, že by je snad mohl shlédnout jedině velký dravec.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Divoká Afrika-Hmyzí invaze

23. dubna 2012 v 9:27 | HAAS
Hmyzí invaze. Obrovská stáda kobylek a sarančat jsou každoročně schopna pobřbít každou třetí africkou savanu. Naštěstí tráva roste tak rychle, že ani tito velice hladoví živočichové nemají šanci na zkázu.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Divoká Afrika-Surikaty z Kalahari

16. dubna 2012 v 10:48 | HAAS
Surikaty z Kalahari. V drsných podmínkách jihoafrické pouště žijí maličcí tvorečkové známí jako surikaty. Tato zvířátka mají ostré drápy, což jim pomáhá lovit jejich oblíbenou kořist - škorpióny.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Nilský zabiják

10. dubna 2012 v 10:20 | HAAS
Nilský zabiják. Pocstrachem buvolích stád ve středu Afriky je krokodýl nilský. Tento obr má své taktiky k zabíjení a ve svém oboru je přímo mistr. U těchto dvou tvorů jsou šance většinou vyrovnány.

Část dokumentárního cyklu BBC, který momentálně vysílá i Animalplanet.

Planeta mutantů-Opičí potápěči

26. března 2012 v 15:57 | HAAS
Opičí potápěči. Sněžné makaky z Japonska zná většina lidí. Tito primáti se však dokázali specializovat na některé výjimečné schopnosti. Toto je jedna z jistých ukázek, jak dokáží přežít v drsných zimních měsících...

Další díl seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Planeta mutantů-Orchidej z Madagaskaru

19. března 2012 v 16:26 | HAAS
Orchidej z Madagaskaru. Na ostrově mutantů žije jedna z nejpodivuhodnějších a nejsilnějších rostlin vůbec. Tato orchidej k sobě láká drobný hmyz na nektar. Na výměnu tito malí tvorové roznesou její semena po celém lese a tím se zvýší její šance na přežití.

Další část série ze Science Channel, nyní vysílané i na kanálu Animalplanet.

Planeta mutantů-Mravenečník obrovský

15. března 2012 v 15:59 | HAAS
Mravenečník obrovský. Na jihoamerických pláních žije tvor, jenž má drápy jako medvěd, velice zvláštní ocas a protáhlou tlamu. Tato samice mravenečníka má dokonce mládě. Beze sporu jde o největšího zástupce své čeledi.

Další část seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

 
 

Reklama