Videa

Planeta mutantů-Orchidej z Madagaskaru

19. března 2012 v 16:26 | HAAS
Orchidej z Madagaskaru. Na ostrově mutantů žije jedna z nejpodivuhodnějších a nejsilnějších rostlin vůbec. Tato orchidej k sobě láká drobný hmyz na nektar. Na výměnu tito malí tvorové roznesou její semena po celém lese a tím se zvýší její šance na přežití.

Další část série ze Science Channel, nyní vysílané i na kanálu Animalplanet.

Planeta mutantů-Mravenečník obrovský

15. března 2012 v 15:59 | HAAS
Mravenečník obrovský. Na jihoamerických pláních žije tvor, jenž má drápy jako medvěd, velice zvláštní ocas a protáhlou tlamu. Tato samice mravenečníka má dokonce mládě. Beze sporu jde o největšího zástupce své čeledi.

Další část seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Planeta mutantů-Vlk hřivnatý

14. března 2012 v 14:27 | HAAS
Vlk hřivnatý. Příchod nového predátora do brazilského Cerrada je sice majestátní, ale mohl by vyhubit zde až doposud žijící býložravce. V noci se totiž vlci mění z masožravců na pojídače ovoce.

Další část seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Planeta mutantů-Tasmánský dravec

13. března 2012 v 15:04 | HAAS
Tasmánský dravec. Na ostrově Tasmánie žije zvíře, které se opravdu podobá ďáblu. Vačnatec ďábel medvědovitý vydává opravdu hrozivé zvuky a za jedinou noc dokáže spořádat skoro celého klokana.

Další část seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Planeta mutantů-Důkazy prehistorie

12. března 2012 v 15:07 | HAAS
Důkazy prehistorie. V hustém pralese Nového Zélandu se skrývají tajemná svědectví o tom, že tu kdysi bylo moře. Doktor Campbell je jimi přímo fascinován a je schopen nám ukázat, jak se svět za miliony let změnil.

Další díl seriálu ze Science Channel, nyní vysílaném i na Animalplanet.

Prehistoričtí lovci-Styl psího útoku

28. září 2011 v 14:19 | HAAS
Styl psího útoku. Jak asi mohl vypadat útok pravlka na jeho oběť? V dnešní době máme k tomu, abychom to zjistili, nové možnosti testů. Joe Camp se svými studenty již dlouho pracuje na výzkumech psího útoku. Každý pes má zcela odlišný útok. Pokud zjistí sílu zkousnutí nějakého z těchto psů, mohli by odhalit zkousnutí čelistí pravlka...

Prehistoričtí lovci-Síla medvěda krátkočelého

27. září 2011 v 13:13 | HAAS
Síla medvěda krátkočelého. Doktor Paul Matheus zkoumá fosilie medvěda krátkočelého. Před deseti tisíci lety šlo o zvíře, které samo přemohlo cokoliv jiného. Byl mnohem větší, než dnešní medvěd gryzzly. Dokázal ale přemoci i pozemního lenochoda, který byl stejně tak velký, jako medvěd?

Prehistoričtí lovci-Děsopták kontra pravlk

26. září 2011 v 15:36 | HAAS
Děsopták kontra pravlk. Před pěti miliony let došlo na území Severní Ameriky k děsivému souboji. Vědci si představili, jak by asi mohl vypadat souboj mezi Titanisem a vlkem Canis dirus. Nyní, pomocí toho chtějí usoudit, kdo by vyhrál nad horou masa, zda-li by to byla smečka pravlků nebo Titanis...

Ve stínu dinosaurů: T-Rex dneška, Vývoj savčích smyslů

21. srpna 2011 v 10:12 | HAAS
T-Rex dneška. Doktor Greg Erickson otestovává kousnutí aligátora. To mu pomůže, aby vyzkoumal obrovského Tyrannosaura Rexe. Sice že je aligátor zcela jiný, než T-Rex, může velmi pomoci paleontologům při výzkumech.


Vývoj savčích smyslů. U nás je noc ve velkoměstech zcela normální, ale ve světě dinosaurů byla pro savce velmi odlišná. Proto se někteří museli přizpůsobit. V tom jim zvláště pomohly sluchové smysly. Pro savce noc znamenala začátek lovu.

Ve stínu dinosaurů: Fosilie prvního savce, Život ranného savce

20. srpna 2011 v 11:45 | HAAS
Fosilie prvního savce. Paleontolog Adrian Hunt hledá v písečné poušti a kaňonu v Mexiku fosilie prvních savců. Tito naši ranní předkové měli hlavu o velikosti menší savčí stoličky. Dařilo se jim ale výjimečně dobře.


Život ranného savce. Na konci období Jury a na začátku Křídy začali obrovští dinosauři mizet a vytvářely se nové skupiny. I savci se museli přispůsobit měnícímu se prostředí a vyvinout novou strategii života.

 
 

Reklama