Videa

Divoká Afrika-Nilský zabiják

10. dubna 2012 v 10:20 | HAAS
Nilský zabiják. Pocstrachem buvolích stád ve středu Afriky je krokodýl nilský. Tento obr má své taktiky k zabíjení a ve svém oboru je přímo mistr. U těchto dvou tvorů jsou šance většinou vyrovnány.

Část dokumentárního cyklu BBC, který momentálně vysílá i Animalplanet.

Planeta mutantů-Opičí potápěči

26. března 2012 v 15:57 | HAAS
Opičí potápěči. Sněžné makaky z Japonska zná většina lidí. Tito primáti se však dokázali specializovat na některé výjimečné schopnosti. Toto je jedna z jistých ukázek, jak dokáží přežít v drsných zimních měsících...

Další díl seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Planeta mutantů-Orchidej z Madagaskaru

19. března 2012 v 16:26 | HAAS
Orchidej z Madagaskaru. Na ostrově mutantů žije jedna z nejpodivuhodnějších a nejsilnějších rostlin vůbec. Tato orchidej k sobě láká drobný hmyz na nektar. Na výměnu tito malí tvorové roznesou její semena po celém lese a tím se zvýší její šance na přežití.

Další část série ze Science Channel, nyní vysílané i na kanálu Animalplanet.

Planeta mutantů-Mravenečník obrovský

15. března 2012 v 15:59 | HAAS
Mravenečník obrovský. Na jihoamerických pláních žije tvor, jenž má drápy jako medvěd, velice zvláštní ocas a protáhlou tlamu. Tato samice mravenečníka má dokonce mládě. Beze sporu jde o největšího zástupce své čeledi.

Další část seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na kanálu Animalplanet.

Planeta mutantů-Vlk hřivnatý

14. března 2012 v 14:27 | HAAS
Vlk hřivnatý. Příchod nového predátora do brazilského Cerrada je sice majestátní, ale mohl by vyhubit zde až doposud žijící býložravce. V noci se totiž vlci mění z masožravců na pojídače ovoce.

Další část seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Planeta mutantů-Tasmánský dravec

13. března 2012 v 15:04 | HAAS
Tasmánský dravec. Na ostrově Tasmánie žije zvíře, které se opravdu podobá ďáblu. Vačnatec ďábel medvědovitý vydává opravdu hrozivé zvuky a za jedinou noc dokáže spořádat skoro celého klokana.

Další část seriálu ze Science Channel, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Planeta mutantů-Důkazy prehistorie

12. března 2012 v 15:07 | HAAS
Důkazy prehistorie. V hustém pralese Nového Zélandu se skrývají tajemná svědectví o tom, že tu kdysi bylo moře. Doktor Campbell je jimi přímo fascinován a je schopen nám ukázat, jak se svět za miliony let změnil.

Další díl seriálu ze Science Channel, nyní vysílaném i na Animalplanet.

Prehistoričtí lovci-Styl psího útoku

28. září 2011 v 14:19 | HAAS
Styl psího útoku. Jak asi mohl vypadat útok pravlka na jeho oběť? V dnešní době máme k tomu, abychom to zjistili, nové možnosti testů. Joe Camp se svými studenty již dlouho pracuje na výzkumech psího útoku. Každý pes má zcela odlišný útok. Pokud zjistí sílu zkousnutí nějakého z těchto psů, mohli by odhalit zkousnutí čelistí pravlka...

Prehistoričtí lovci-Síla medvěda krátkočelého

27. září 2011 v 13:13 | HAAS
Síla medvěda krátkočelého. Doktor Paul Matheus zkoumá fosilie medvěda krátkočelého. Před deseti tisíci lety šlo o zvíře, které samo přemohlo cokoliv jiného. Byl mnohem větší, než dnešní medvěd gryzzly. Dokázal ale přemoci i pozemního lenochoda, který byl stejně tak velký, jako medvěd?

Prehistoričtí lovci-Děsopták kontra pravlk

26. září 2011 v 15:36 | HAAS
Děsopták kontra pravlk. Před pěti miliony let došlo na území Severní Ameriky k děsivému souboji. Vědci si představili, jak by asi mohl vypadat souboj mezi Titanisem a vlkem Canis dirus. Nyní, pomocí toho chtějí usoudit, kdo by vyhrál nad horou masa, zda-li by to byla smečka pravlků nebo Titanis...

 
 

Reklama