Videa

Dobrodružství v provincii Jun-nan- Panda červená

12. listopadu 2013 v 15:27 | HAAS
Panda červená. Bambusové lesy nejjižnější vnitriozemské provincie Číny, Jun-nanu, jsou domovem menším poddruhem pandy červené. Toto zvíře musí spořádat čtyři kilogramy bambusu denně, protože jeho strava je velmi málo výživná. Také jméno "panda" znamená v čínštině "požírač bambusu".

Krátký úsek z filmu Dobrodružství v provincii Jun-nan (nebo též Na jih Číny s Nigelem Marvenem), který se v roce 2012 vyrobila společnost Image Impact.

Jurské vyšetřování-Co prozrazují kosti

16. srpna 2012 v 11:58 | HAAS
Co prozrazují kosti. Vědci dnes již mají k dispozici metody, které v době mnoha původních nálezů staří paleontologové neměli. Mohou tak zjistit, co stálo za mnoha zraněními jednoho z nejznámějších jedinců Tyrannosaura Rexe.

Jurské vyšetřování-Odhady kůže

9. srpna 2012 v 14:30 | HAAS
Odhady kůže. Vědci se po dlouhou dobu snažili zjistit, jak vypadala dinosauří kůže. Nyní díky fosilii zvláštního typu dinosaura, hadrosaurida, zjišťují celkový vzhled těchto pravěkých tvorů.

Jurské vyšetřování-Tyrannosaurovy smysly

2. srpna 2012 v 13:31 | HAAS
Tyrannosaurovy smysly. Tyrannosaurus rex byl jedním z největších dravých dinosaurů, který kdy žil. Jeho lovecké smysly však byly založeny hlavně na vnímání jeho mozku. Díky tomu pak dokázal ulovit i velkou kořist typu Triceratopse.

Divoká Afrika-Lev a buvol

12. června 2012 v 16:38 | HAAS
Lev a buvol. Hluboko v močálech na jihu Afriky divoké šelmy, zejména pak lvi, nemají lehký lov. Obrovská hojnost antilop i ostatních živočichů, včetně buvolů, je však velice lákavá. Proto je u těchto šelem k zahlédnutí i podivuhodné chování.

Další díl cyklu BBC, který nyní vysílá i Animalplanet.

Divoká Afrika-Jihoafrické pohoří

4. června 2012 v 17:48 | HAAS
Jihoafrické pohoří. Na nejjižnějším cípu divokého kontinentu se nachází obrovská masa kamenů a hornin. Kapské hory, omývány mořem a sahající do savany. Národní park, jenž skrývá své temné klenoty.

Další díl cyklu BBC, který je nyní vysílán i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Sysli v buši

28. května 2012 v 16:21 | HAAS
Sysli v buši. Africké podzemní veverky jsou skutečně chytrými a hravými zvířaty. I když se na jejich území objeví hrozivá jedovatá kobra, dokáží si poradit.

Další díl cyklu BBC, který je nyní vysílaný i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Sloni z Namibijské pouště

23. května 2012 v 15:00 | HAAS
Sloni z Namibijské pouště. Jednu z nejstarších pouští na světě obývají neuvěřitelně přizpůsobiví a velcí afričtí sloni. Jejich paměť a schopnosti jim umožnily přežít. I když jsou pro ně některé rostliny prakticky nestravitelné, dokáží si kdykoliv pomoci.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Pouštní běžec

22. května 2012 v 15:34 | HAAS
Pouštní běžec. Hluboko v africké poušti žije jeden plaz, jenž je schopen uniknout čemukoliv. Nebezpečí v podobě písečných hadů čelí svýma velmi hbitýma nohama, díky kterým unikne kamkoliv.

Další část cyklu BBC, který je nyní vysílaný i na Animalplanet.

Divoká Afrika-Na lovu geparda

15. května 2012 v 10:43 | HAAS
Na lovu geparda. Skupinka šelem se rozhodla, že se konečně nažere. Gepardi ale mohou svoji rychlost využít jen na velmi krátkou dobu, a tak by museli mít veliké štěstí, aby se jim podařilo kořist ulovit.

Další díl cyklu BBC, nyní vysílaného i na Animalplanet.

 
 

Reklama